палатата казино Biloxi вклучен појадок

Фредерик "LeakStain" Roetker – $53,494 5 палатата казино biloxi вклучен појадок. — Исак Haxton (@ikepoker) 3 јуни, 2019 разговорот продолжи со Haxton кастинг aspersions на Soverel е карактер со која се наведува, "јас сум 99% одредени тоа беше намерно," и "никогаш не сум видел нешто на оваа острата пред, но је тој, секако, има репутација за добивање на изгубени на свој начин да се нова табела, ако тој е за да се big blind, mucking губитници во задолжително пресметка ПИ места, барајќи нови поставување како одолговлекување тактика, итн." Судијата за себе.Три раце чип брои Lichtenberger – 14,600,000 Хит – 13,900,000 Soverel – 4,700,000 без разлика Дали тоа е агол или не, Soverel е турнир не трае многу подолго пред тој да ја погоди железница.Со ролетни во 125k/250k/250k, Хит се отвори на 575,000 од првата позиција, Soverel три-бет да 1,500,000, и по Lichtenberger укината, Хит се нарекува и елиминирани Soverel кога AdKs избегна рамна нацртате на flop да победи Qs9h6h.Главите-up Хит – 18,850,000 Lichtenberger – 14,150,000 Lichtenberger зеде мало доведе во еден момент во текот на постапката, но Хит ќе го заземе тоа пред coolering Лас Вегас про, кога неговиот AcJs flopped на џек кога сите-во пред-пораз против AdKh на Lichtenberger да го заработи својот прв Хит нараквица.Конечна табела резултати: 1 евтини паркинг во близина на ѕвезда град казино. Светската Серија на Покер круг-up вклучувајќи Бен Хит победа на $50,000 Висока Ролери, Сем Soverel обвинети за агол-пукање, и Phil Hellmuth доаѓаат блиску до хривнија број шест.Бен Хит почна финалната маса на 50-Годишен Висок Ролери $50,000 No-Limit Hold ' em финалната маса како само лице уште да искуство на електрична бран што ја придружува на Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победи.Го допре, оди натаму, ќе удар осигурач.Хит беше последниот човек со седиште во конечната табела што избил во борба, кога Сем Soverel mucked надвор од претвори во критична рака што видов Хит влагам Дмитриј Yurasov до четврто.Тоа е потег што доведе до интензивен дебата за покер е виновата лоза како да легитимитетот на Soverel намери со некои ѕвезда quarterbacks што укажува на WSOP забрана него за една година – повеќе за тоа подоцна.Хит поразен Андреј Lichtenberger, главите-горе, да победи $1.48 м првата награда.Победата беше Хит на четвртиот на неговата кариера и неговиот прв од јануари 2017 евтини покер чипови за продажба.

Тогаш сме изгубени Yurasov во некоја рака тоа е сеуште главна тема на дискусија на покер е мал агол на Твитер.Со ролетни во 100k/200k/200k, Soverel отвори за да се 400,000 од под пиштол, Yurasov се пресели ги сите во-за 4,930,000, и кога акцијата укината да се Хит во големите, слепи, тој побара Soverel за брои евтини места да останат во близина на казино foxwoods. Дмитриј Yurasov – $458,138 5.

Gabor "MeatisMurder" Szabo – $99,361 3. Филип "DjPhiLWiLL" Raetz – $29,493 7 колку често не слот машина исплата.

Бен Хит – $1,484,085 2 колку често не слот машина хит.