колку често не слот машина хит

acau Секретар за Економија и Финансии, Ангажирање Leong Vai Tac, рече во средата дека владата не беше прекумерно загрижени за мал пад во казино бруто игри приходи (GGR) во првите четири месеци од 2019 колку често не слот машина хит.

Официјалните изјави дека градот гејминг индустријата остана еластични и добредојдена промена во пазарот, со маса сегмент преземање на лидерската позиција колку често ќе победи слотови. Постепено, структурата [на Макао игри на пазарот] се менува.Мислам дека овој вид на промена се вклопува [подобро] во нашите [стратегија стане] светски центар на туризмот и слободното време," рече Г-дин Leong, како цитирани од страна на португалски јазик радио услуга на Макао јавниот радиодифузер TDM.ccording на податоци за првите три месеци од 2019, ВИП baccarat беше влечете на Макао е GGR перформанси, паѓа 13.4 проценти од пред-годишниот период.Стапката на VIP намалување е поместување од 16.1-проценти раст снимен за GGR во маса сегмент.Маса-пазар приходи како дел од сите казино GGR во периодот застана на 51.14 проценти, земајќи го доведе во Макао пазарот за прв пат.e додаде: "[Оваа нова структура], исто така, ќе имаат корист [градот] - мали и средни претпријатија, па сакам да видам ова да се случи." rokerage ЈП Морган (Азија Пацифик) Хартии од вредност Ltd рече дека проценетите VIP тркалаат и GGR да се одби во опсег од 23 проценти до 25 проценти од година на година во април, "на најниско ниво во 2+ години", додека маса "остана светла точка" и се зголеми меѓу 4% и 5%.ddressing темата на ублажуваат побарувачка во ВИП сегмент, ЈП Морган аналитичар ДС Ким рече дека институцијата junket контакти предложи "речиси едногласно" тоа обновување "ќе биде тешко да се дојде до скоро време" колку често не слот машина џекпот.
Тие [junket контакти] cite повеќе причини, како што се построги капитал контрола и зголемувањето на надзор на подземни банките, некогаш-зголемување на регионалното натпреварување, забрана за пушење на VIP области, [и] Претседателот Xi [Jinping]'s планираната посета во декември, меѓу другите," пишува Г-дин Ким во својата среда кодови.nion Игри Хартии од вредност Asia Ltd рече Macau е маса-сегмент од пазарот "продолжува да тече паралелно со растот приближува 20 проценти, управувано од комбинација на скромно-повисока нога сообраќај и скромно високото трошат по посета" најдобар начин да се намали секирај слотови. #8220;За целата територија на вториот квартал од 2019, ние се прогнозирање -2 проценти раст врз основа на средината на-еден цифрен раст приказна во јуни", рече среда белешка од аналитичар Грант Govertsen.e додава: "Како што внимавате преку билансот на годината, ние сме малку ревидирање на нашиот полно година прогноза на ниското ниво на една цифра (од средината на-еден цифри) со ВИП, се разбира, да биде диви картичка што може да материјално промени оваа прогноза во која било насока." Ние претпазливост дека изборната сезона ќе биде по Macau наскоро и ова би можело да има влијание подоцна ова лето како поединци [потрошувачите] може да се одложи патувања до завршувањето на Главниот Извршен изборниот период е над," напиша Унија Игри е аналитичар.о Iat Сенг, моментално претседател на Макао е Законодавно Собрание, беше првиот и досега единствениот лице да се изјасни како кандидат за оваа година е процесот за да изберете следниот Главен Извршен директор.n среда, Г-дин Leong тој рече дека нема да се кандидира за првата позиција во градот владата, осигурувањето на јавноста дека тој ќе заврши неговиот сегашен мандат како влада секретар.Г-дин Leong претходно се споменува како потенцијален кандидат да ја наследи актуелниот Главен Извршен директор, Фернандо Chui На Саи. најдобар начин да се покрие рулет маса.