најдобар начин да се намали секирај слотови

Еве ќе одиме повторно, две НБА титаните за шампионатот на светот.Тоа ќе биде LeBron James, Dwayne Вејд и Крис Bosh за третиот последователен сезона или тоа ќе биде во знак на одмазда за Поттици за поразот од минатата сезона—која е причината зошто ние се одлучивме да ги прашате нашите читатели, "Кој тим ќе победи на 2014 година НБА Финалето?" Резултатите се доста блиски, 52 проценти одговориле Сан Антонио Втори и 48 проценти за Мајами Топлина.Со тоа, ајде да не ја повториме.На првиот натпревар беше цврсто во Мајами е да се сфати; пред LeBron нозе престана да работи поради жешкото temps предизвикани од AT&T Центарот е скршен А/В најдобар начин да се намали секирај слотови. Втори го зеде предност и го освои испотени победа во 110-95 најдобар начин да се покрие рулет маса. И исто како и минатата година финалето, Топлина зеде Игра 2 на 98-96 по брилијантна и cramp-бесплатна изведба на LeBron и, се разбира, за поставување на Крис Bosh за се оди напред-агол три.Топлината беше во можност да се држи до својата игра за 48 минути и беше награден победа најдобар начин да се намали на слотот во дрво.

Kawhi Леонард е 29 поени во Играта 3 направи најдобрата игра на неговата кариера.Тој го направи 10 од 13 снимки и постигна 16 поени во првата четвртина која ја даде Втори целосна контрола и поразени Топлина во 111-92 во својот дом суд.Топлина фанови отиде за излезите со четири минути во оваа игра.Потоа минатата ноќ, Втори доминираше на игра, повторно и победи на Топлина во 107-86, оставајќи ги далеку зад себе во најдобар од седум серија.Сите 13 Втори постигна и Kawhi Леонард повторно да се доведе на патот со 20 поени.Игра 5 е во недела во Сан Антонио.Е тоа ќе биде првенство за Втори или Топлина кршење на историјата на ниеден тим да не дојде назад од 3-1 дефицит и го освои Финалето?За следната недела на анкети, бараме од нашите читатели, "Кој доби подобро од Amaya-Ѕвезди Работа?" Проверете врати следната недела да видам што нашите читатели мислат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино betalar инте ut vinst.