кои се најдобрите плаќаат слот машини на Mohegan сонцето

Макао казина објавено посилна отколку што се очекуваше игри приходи раст во април, традиционално најслабите на годината е првите четири месеци.Бројките објавени во вторникот од страна на Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) покажуваат дека специјалниот административен регион е казино оператори генерирани игри на приходите од MOP25.7b (US$3.2 б) во април, а 27.6% подобрување во однос на истиот месец минатата година.Силна април резултат надмина аналитичари' очекувања, и покрај имаат еден помалку сабота од април 2017 кои се најдобрите плаќаат слот машини на mohegan сонцето. Април приходите, исто така, се протега Macau е месечни приходи раст редеа до 21 месеци, и носи година до денес вкупно MOP102.2b, до 22.2% од истиот период во 2017 кои се најдобрите плаќаат слотови.
Унија Игри аналитичар Грант Govertsen рече април силна изведба беше резултат на солидни добивки во двете ВИП и за масовниот пазар игри сегменти, и април просечната дневна приход на MOP858m беше на исто ниво со резултати се гледа за време на последните Лунарната Нова Година и Златна Недела одмор периоди.Соодветно на тоа, Унијата Игри bumped до нејзината Q2 приходи прогноза за раст за два процентни поени за 22%.Макао е посетители не само коцкање и да си оди дома, како Macau Статистика, Попис Услуга неодамна објавија дека Q1 е туристичка прилив подобрена 9.2% од година на година, туркање на просечна соба вработување го оценувате да 88.8%, 6.3 поени повисоки од Q1 2017 кои се најдобрите покер чипови. На бројот на лица добивка е сите на повеќе импресивен, со оглед на тоа дека Macau е бројот на достапни соби за гости се зголеми 6.3% од година на година да 39k.Не сите е сончево и топло во Макао, како и околу 400 на SAR е казино работна сила користи годишниот Мај Ден на празник да се одржаа протест за повисоки плати и подобар третман.Нови Macau Игри на Персоналот Права Асоцијација претседателот Cloee Чао тврди дека игри на вработените плати порасна само 2.5% во последните две години, додека казино оператори' приходи порасна за 20%.Чао понатаму се тврди дека на игри на работниците и плати не беа одржување чекор со инфлацијата.Чао е група се туркаат за 6% плата се судрат, гаранција на исти плати за иста позиции цела индустрија, и два месеци,' бонус плата на годишно ниво.Групата, исто така, сака Macau да се укине ослободување дека казино VIP соби во моментов уживаат од SAR е забрана за пушење.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино ноќ покана образец за слободни.