користи на слотови во линеарно движење

Онлајн коцкање оператор Небото Обложување & Игри (SB&G) го потврди својот статус како еден од главните велика БРИТАНИЈА играч со пуштањето на нејзината фискална 2017 извештај за картичката.Бројките објавени денеска покажуваат SB&G генерирани приходи од £516m во 12 месеци што завршува на 30 јуни, 38% пораст во однос на претходната година е сума и два пати повеќе од £248m генерирани во фискалната 2015 година користи на слотови во линеарно движење.
Заработка беа, исто така, до 38% да £146m slot machine online con soldi veri. SB&G пријавени 2.6 m регистрирани корисници низ петте обложување и игри брендови, 31% повеќе од претходната година.Компанијата наведува Kantar истражување покажува дека речиси една третина (32%) од велика БРИТАНИЈА е месечни онлајн коцкари се сега со помош SB&G брендови.Клиентите раст помогна притисни sportsbook удели до 40% од година на година да £3.4 б, два пати повеќе од £1.5 b дека Небото Залог постапува во фискалната 2015 година slot machine online con bonus di benvenuto. Просечен приход по корисник зголеми на 5% за да £201 slot machine online giochi gratis.
Мобилен продолжува да биде извор на сила, со мобилен канали " споделување на вкупните приходи подобрување на 12 поени за 82% во најновиот извештај што се мобилни log-in зголеми повеќе од трикратно во текот на изминатите три години.Изминатата година го виде SB&G работна сила додадете речиси 200 работни места, со што вкупната работна сила до 1,253 slot machine online gratis com bonus. Компанијата, исто така, се прошири географски, подигнувањето лиценцирани операции во Италија во доцна 2016 година и дружење својата шиндра во Германија како на овој месец духот планина казино денес часа. SB&G извршен ДИРЕКТОР Ричард Флинт користи неговата компанија резултати за да открие дека тој би се напишани на велика БРИТАНИЈА Канцелар Филип Хамонд барајќи од него да не се зголеми коцкање даноци во владата претстојните буџетот, велејќи дека било "неодржлива" се зголемува би се закануваат SB&G планира да продолжи со зајакнување на локалната работна сила.Владата нели го најави планот да крстоносните на 15% онлајн точка на данок на потрошувачка тоа се наметнуваат во декември 2014 година, но Флинт предложи тоа беше "не е невозможно" дека владата ќе изгледа да се притисне индустријата за да се направи копија на намалените приходи и во други области, како што се нови ограничувања на фиксна-шансите обложување терминали во high street обложување продавници.Флинт разрешен се зборува дека SB&G ќе се приклучат на велика БРИТАНИЈА онлајн игри на пазарот тековните спојувања & стекнување плоштадот танц, велејќи дека компанијата има "нема планови да учествуваат во било каква консолидација." Флинт предложи на компанијата хеџ фонд сопственици CVC Капитал Партнери би можеле да се сметаат за јавни плови за SB&G во некој иден датум, но постојат и "не тековната планови" да го стори тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre духот планина казино форт mohave а до ш.