казино Montrond Les Bains 42

Кина за Јавна Безбедност на Министерството најави дека Филипините органи имаат депортирани 55 Кинески државјани кои беа уапсени минатата недела во Freeport Областа на Batan, на специјална економска зона во северниот дел на Филипините капитал, Манила.На април 14, Филипините имиграција службеници swooped на канцеларии на Големиот Innovasia Концепт Корп (GICC), компанија посветена за истражување "рекреација, одмор одморалиште(s), игри и забава центар(s), особено, но не ограничувајќи се на интернет/интерактивни игри, компјутерски игри и други поврзани рекреативни активности," според својата веб-страница казино montrond les bains 42.
GICC и неговите активности се легални во Филипини.55 вработени беа приведени, бидејќи тие веќе не се имале потребните правни документи да продолжи да работи во земјата, и тоа е очигледно, бидејќи на Кинеската влада неодамна откажана нивните пасоши пред ѓубрето исклучување на Филипините имиграција службеници.Да Кинеските власти, во меѓувреме, тие се "економски криминалци" кои се обвинети за "сајбер измама" и коцкање злосторства затоа што тие се работи за компанија нуди онлајн коцкање на Кинески граѓани.Ова е Јавна Безбедност на Министерството нова ера на прекуграничната соработка помеѓу владите и агенциите за спроведување на законот, како што тоа се обидува да го пресече компании и поединци, нудење или маркетинг коцкање на граѓаните од странство.Нејзината најновата фаза на Работење на Синџирот се Скрши, широка анти-корупцијата диск кој има за цел да го запрат протокот на пари надвор од копното.Крајот на минатиот месец, Јавната Безбедност Министерот Guo Shengkun повика на зајакнување на меѓународната соработка во борбата против нелегалното коцкање и двојно зголемување на соработката со странство за спроведување на законот да се спроведе "бегалецот враќање." Во посебен состанок на земјата врвот на полициските службеници, свикана за да се изготват планови за справување со прекугранични коцкање, Guo кажано полицијата да се однесуваат на криминални банди кои го олеснуваат онлајн коцкање и "подземни банки", кои управуваат со протокот на пари преку границите.Тој вети "тешка казна" за секој фатен flouting на земјата строги анти-коцкање закони, според државната рок Xinhua news agency.Не секој е играње топка, сепак.Само неколку дена по Guo е посебен состанок, Австралија одби да го обнови својата екстрадиција договор со Кина, во дел (и постојат многу други причини) поради апсењето на 14 Круна Места на вработените во октомври минатата година на сомневање за "коцкање злосторства." Шест месеци подоцна, тие остануваат затворени во мрачна Шангај затвор без обвиненија.Во четврток, на Јавната Безбедност Министерството рече дека имал затвори четири онлајн коцкање сајтови поврзани со Bataan операции и замрзнат повеќе од 1.100 сервисни банкарски сметки кои содржат повеќе од $10 милиони евра. shipshewana на патот зголемените орел казино.