сено казино En El Calafate

Со Охајо приближувањето до одобрување на спортски wagering, државата е најголемиот универзитет е притискање на пратениците да постои забрана влогови на колеџ атлетиката.Дека не вклучува акција на Охајо, Држава Buckeyes, на повеќегодишни колеџ фудбал моќ и државата е осамен универзитетот во Сила 5 конференција.Службените лица од училиштето, кој се наоѓа во државниот капитал на Колумбо, поддршка за забрана на wagers на аматерски спортски натпревари.Охајо Државата е спротивно на катедралната спортски wagering во државата Охајо," универзитет портпарол, рече во едно интервју со Колумбо Испраќање.Тоа чувство се состои од Интер-Универзитетскиот Совет, група која претставува Охајо 14 јавните универзитети сено казино en el calafate. "Тоа нема да преземе голем скок на логика да се заклучи ризикот на студент спортисти барање и прифаќање на плаќања, со цел да се влијае на исходот на игри може да се зголеми," Совет Претседател на Брус Џонсон рече дека во последниве сведоштво на прашањето, извештаи за Испраќањето.Забрана акција на државниот колеџ тимови би можеле да имаат широк дијапазон влијание во Охајо, бидејќи на чиста број на Дивизијата I фудбал и на мажите кошаркарски тимови наоѓа таму.Во прилог на Охајо, Држава на Голема 10, Cincinnati на Американската Атлетик Конференција (AAC) често е цврст фудбал и во машка кошарка програма.Надвор од тоа, шест од 12 основни училишта во Средината на Американската Конференција (MAC) – Акрон, Bowling Green, Кент Државата, Мајами, Охајо и Толедо – се наоѓа во Buckeye Држава.Претходно оваа година, државата Reps сено казино en colonia уругвај. Дејв Гринспен (R-Westlake) и Brigid Кели (D-Cincinnati) pitched законодавство што ќе им овозможи на Охајо е четири казина и седум racinos да понуди спортски wagering, кои ќе бидат управувани од страна на Охајо Лотарија Комисија.Дека бил овластувања што Спортски Игри Советодавен Одбор се создадени, но не содржи специфични јазик во однос на забраната на облози на аматерски атлетиката.Куќа Бил 194, законодавството, спонзорирана од страна Гринспен и Кели, е еден од двата спортски обложувања предлози се mulled од страна на Охајо, и пратениците, и веќе е под микроскоп во шест различни дискусии.На Гринспен/Kelly-законот ќе се стави на Лотарија Комисија во контрола на спортско обложување во Охајо, но се натпреваруваат законодавство во државниот сенат предлага да се има Охајо Казино Комисија за регулирање на спортски обложувања таму.Охајо Државната поддршка за да не им се дозволи влогови на колеџ игри не е нечуено.Орегон Лотарија е неодамна започна "Табла" спортско обложување на мобилен стан нема да се земе влогови на Орегон Патки и Орегон Државата Beavers натпревари.Но коцкари не сакаат да се обложуваат на колеџ игри може да го стори тоа на Chinook Правец на Казино, племенски игри место.Њу Џерси и Њујорк се меѓу другите држави каде спортско обложување е дозволено, но wagering на колеџ игри не е.Илиноис се очекува да го следат примерот, спречување на дејството на Охајо Државата е Голем 10 ривали Илиноис и Северозападен, меѓу другите училишта, спортски кога wagering оди живеат таму следната година.Во други држави, некои колеџи се преземат работите во свои раце.На пример, Purdue Универзитетот, Голем 10 училиште се наоѓа во Индијана, неодамна рече дека нема да им овозможи на студентите и вработените таму да се обложи на училишни игри. каде да се купат казино craps табела.