најдобрите казино на посетата во велика британија

Масачусетс' прв казино лиценцата нема да биде предаден до почетокот на 2014 година, откако на државата игри одбор зеде послуша на голем број на фактори кои се наведени од страна на независен консултант.Првата лиценца ќе бидат дадени на еден среќа, или дури и Krafty, понудувачот во февруари 2014 година и тоа збор по Масачусетс Игри Комисија консултант испита колку долго различни позадина проверки ќе се земе.Претседателот на Комисијата е Стивен Крозби и тој ја опиша распоред како "мудра" и додаде дека "не би можел да се направи тоа на два или три месеци порано ако сè отиде како пеколен".Масачусетс се согласи да им овозможи на три полни казино установи и еден слот машина-само место по донесување на законот минатиот ноември.Оние кои веќе платиле $400k лиценца такса вклучуваат конзорциум вклучување на Suffolk Падови и Цезар Забава Корп, MGM и Одморалишта Меѓународни, кои се и примена на целосна казино лиценци најдобрите казино на посетата во велика британија. Plainridge Racecourse, во меѓувреме, останува само лица да аплицираат за работни салон лиценца.Таму се наводно, четири повеќе казино планови во рака со Penn National Игри и Ameristar Казина меѓу оние кои се верува дека се гледа во една понуда.Торонто е да се има прилично значајни цреша dangled пред нивната глава како награда ако тие избираат MGM Места Меѓународни да работат казино во градот.Казино и забава гигант се подготвува да му даде на Канадскиот град постојан Cirque du Soleil, треба да Онтарио Лотарија и Игри Корп лиценца нивните "intergrated одморалиште".Алан Feldman, MGM е виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на јавните работи, изјави Toronto Star: "Нашите колеги во Cirque би сакале да имаат постојана дома во Торонто.Тие се види, како што го правиме, оваа неверојатна cosmopolitan глобалната дестинација, еден што ќе работи многу добро за нив." Пред тие да се дојде до оваа фаза на советот на град мора прво да се помине законот им овозможи на казино да биде изградена во градот и само тогаш тие можат да започнете регрутирање циркус дела за местото на одржување, која MGM се надева дека ќе бидат изложени на Изложба Место.Одморалиштето ќе чини нагоре од $3billion и вклучува сè што сте очекуваат од интегриран одморалиште – и 8,000 работни места за градот.Законодавни лидери во Флорида се утврдени, да се осмисли нова коцкање политика, со цел да се покрие целата плетеницата на options.Сонцето Сентинел извештаи дека Сенаторот Не Gaetz (R-Niceville) и иднината Куќа Говорникот Ќе Weatherford (R-Весли Капела) ќе превземе две-годишна студија во индустрија која ќе започне следната пролет.Тоа ќе изгледа во тоа дали да се продолжи со $1 милијарда приходи споделување партнерство со Seminole Племе, регулирање на мали интернет кафулиња и мали коцкање места, и конечно дали да се дозволи повеќе "racinos" и ако целосно разнесени места треба да биде дозволено.Мажите, додека не се "про коцкање", имаат "се согласи да се договорат" на развој на политика казино данс ла регион центар. "Ние не треба рационално игри политика, но ние немаме доволно коцкање случува во Флорида," Gaetz додаде.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино dania плажа jai alai резултати.