Slingo слот машина во атлантик сити

На Cambodian казино тесно избегале катастрофа по предупредување коцкар забележав нешто чудно за време на неговата посета на loo.Во неделата вечер, членови на Cambodian Рудникот Акција Центар (CMAC) успешно го активирал бомба откриени во бања на Златниот Венец Казино во Poipet.Бомбата беше откриена од страна на коцкар кој го забележав е осомничен Styrofoam кутија внатре во казино е бања.По неговото откритие, коцкар предупредени казино безбедност на персонал, кој gingerly се пресели на пакет надвор да казино е паркинг.Властите се нарекува и пакет содржината се потврдија да содржат експлозивни уред е поврзан со тајмер, што доведува полицијата да нареди евакуација на казино и околината.Извештаи од сцената се разликуваат, но се чини дека CMAC – кои имаат огромно искуство расчистување на земјата на земјата, мини, гранати и касетни бомби остави зад себе во земјата на долги периоди на насилни конфликти – е одговорен за принудени детонацијата на уредот.Некои локални медиуми извештаи укажуваат на тоа дека полицијата лишено од еден 39-годишен маж за стравување, додека други извештаи тврдат дека полицијата пронајдени се вкупно од пет експлозивни уреди на казино сопственост.Се што е познато за сигурно е дека никој не е повредено од страна на контролирана експлозија и дека Poipet е казино индустријата избегна сериозна односи со јавноста куршум.Властите досега се чуваат queit за можните мотиви за поставување на бомба(s).Златната Круна е во сопственост на Кок На, сенатор со владеачката Cambodian народна Партија, советник на Премиерот на Нивната Сен и една од земјата најбогати поединци.Ова не е прв пат дека Златна Круна има се занимаваа со такви проблеми.Во 2002 година, казино беше сајтот на неколку бомбашките напади што доведе до откривање на други unexploded уреди.На надзор камера зедов двајца мажи со садење на еден од бомби, но тие никогаш не биле приведени и нивните мотиви остануваат нејасни.Во 2002 година случај, Banteay Meanchey Гувернерот Thach Korn тврди работи теорија е дека бомби се резултат на "бизнис-аргумент, затоа што некои Тајландски бизнисмени имаат удел во некои казина во Poipet." Poipet се наоѓа на границата со Тајланд, од кои казина се подготви најголемиот дел од нивните клиенти.Камбоџа е казино сектор помина низ значително раст во 2018, со 52 нови лиценци издадени.Многу од овие лиценци се издаваат за потребите на нудење онлајн коцкање за корисниците, базирани во Камбоџа, како земја забранува локалните жители од пристап до повеќето земјиште-базирани и онлајн коцкање операции.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre slingo слот машина во атлантик сити.