Online Casino Paypal 1 Euro Einzahlen

Јоханесбург, Јужна Африка, 27 јуни 2016 – Казино Маркетинг Форумот денеска најави финализиран постава и агенда за Форум, што се одржува 23 – 25 август 2016 година на Цареви Палата, Јоханесбург, Јужна Африка.За пазарот, технологијата и светот на дигиталните се отвори еден нов свет.Непопустливи бранови на маркетинг и дигиталната технологија се длабоко промена на маркетинг пејзаж – пазарот треба да реагираат брзо да остане напред и да останат конкурентни.Казино Маркетинг Форумот е дизајниран да ги инспирира и да им овозможат на Казино продажби со нови идеи и нов пристап за нивните предизвици, и за да се олесни соработката со некои од најпаметните умови во индустријата.Форумот го надминува традиционалната конференција формат, презентирајќи нов интерактивен настан формат со специјално дизајнирана сесии фокусирани на моќ разговори и внимателно да се модерирани теми.Форумот започнува со Мраз Прекинувач сесија за да добиете присутните да се знаат едни со други, а потоа и карактеристики на Светот, Кафе, Панел Дискусии и се Предизвик Вашите Врсници сесија – сите се наменети да го отклучите колективното знаење на публиката.Еден ден и две на Форумот дена (23 – 24 август) функција врвот Јужна Африка и Меѓународни индустриски експерти во маркетинг и медиа, дигитални и законодавство.На силен звучник панел ќе биде на рака да се информираат и да се обезбеди мудрец совети за казино маркетинг директори, како и одговори на прашања и интеракција со присутните.Индустријата експерти на одборот вклучуваат: • Гери Џексон комбинирање на неговата Голема Податоци и Анализи експертиза со standup комичар таленти да стол настан – LOL Забава Група, Хонг Конг • Madelein-Радост Özok дискутирање на комплексноста на маркетинг како дисциплина – Сонце Меѓународните • Rajesh Dullabh решавањето на податоци и како тоа може да се вози на резултатите Tsogo Сонцето • Arjan Korstjens ќе им помогне на делегатите се изгради комуникации стратегии за Казино, кат – Целосно Игри Академија, Амстердам • Pietro Calicchio дава и преглед на состојбата на коцкање индустрија – PwC • Laiza Zikalala се дискутира за улогата на онлајн и офлајн media – Media Продавница • Sibongile Simelane-Quantana води на панел дискусија за одговорен коцкање – SARGF • Иван Zaltsman се приклучува на панел дискусијата да даде увид од спортско обложување перспектива на Светот на Спортот Обложување • Марк Samouihan води перформанси и филијалата маркетинг и е-мејл маркетинг сесии – Нови Медиуми Логика • Едвард Lalumbe објаснува влијанието на FICA на Казина – Gauteng Коцкање Одбор • Сара Buerger прегледи POPI и успешна POPI проекти – Michalsons Адвокати • Sarina де Пиво објаснува она што го прави бренд во умот на помладата генерација – Праша Африка • Crispian Браун е фокусиран на тоа како да го користите содржината во маркетинг стратегија – Нови Медиуми Објавување • Пола Raubenheimer зема делегати преку комплексноста на програмски купување – Јужна X • Џонатан Hoehler објаснува зошто е мобилен е веќе buzzword – DigitData Ограничен Ден три на форумот е посветен на две работилници.Работилница еден: 'Брз пат да Дигитален Маркетинг' е претставена со Nic ван ден Берг, Заеднички генерален Директор на NMP Агенцијата, додека работилница две, 'Создавање на Голема Податоци на Потрошувачите во Игри на среќа' Masterclass е предводена од страна на Гери Џексон, Основач на LOL Забава Група.Форум за регистрација сега е отворена, www.casinomarketingforum.com ЗА подетални ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ се на Mandy Rees, Маркетинг Комуникации Менаџер: Eventus-Меѓународни P: +2710 500 9849 / +2711 083 8386 E: [email protected] Твитер: @BiGAfricaSummit L: hk.linkedin.com/in/reesmandy Eventus Меѓународен Ограничен Suite 1104, Crawford Куќа 70 Кралицата е Патот на Централна, Хонг Конг ЗА EVENTUS-МЕЃУНАРОДНИ Eventus-International) е независна глобалниот настан за производство на компанија која е специјализирана во игри конференции и изложби.Со седиште во Хонг Конг и Јужна Африка, ние се гордееме на тоа што се поврзани со најдобар софтвер и технологија компании, сопствениците и операторите, игри и платформа на услуги, плаќање решение провајдери, регулатори, адвокати во игри на сектор.Ние поврзување на бизниси за да се воспостави нови контакти и договори преку нашите фокусирани на содржини led настани и динамичен изложби.Спортско Обложување Западна Африка 18 – 20 јули 2016 година Accra, Гана Казино Маркетинг Форум 23 – 25 август 2016 година Јоханесбург, Јужна Африка, 4-та Годишна Големи Африкански Игри на Самитот на 24 – 26 октомври 2016 година Кејп Таун, Јужна Африка Фантазија Спорт Експо Азија 1 – 2 декември 2016 година Хонг Конг, Кина, Африка Лотарија Форум 12 – 14 декември 2016 година Abuja, Нигерија Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online casino paypal 1 euro einzahlen.