депозит 10 добие 40 казино

Genting Хонг Конг Ltd е на работ на внесување на Јужна Кореја е казино пазарот по што паѓа на 50/50 заеднички потфат со Кинески недвижности инвеститорот Слетување Меѓународен Развој да работат и управуваат со казино во Хајат Regency Hotel на Јужна Кореја е Jeju Остров. Genting Хонг Конг се очекува да инвестираат KRW130 милијарди долари (117 милиони евра) за да воспоставите казино во внатрешноста на Хајат Regency Jeju кои ќе вклучуваат околу 30 игри маси и 16 слот машини.Реновирање внатрешноста на хотелот се во тек за да се задоволат закажано отварање и во јануари 2015 година.

Откако се отвори, казино ќе бидат управувани од страна на Genting под своја трговски марки депозит 10 добие 40 казино. "Трансакцијата ќе доведе до воведување на првата светска класа казино бренд да Jeju, по повод одбележувањето клучна пресвртница во туризмот," Слетување Меѓународните се вели во соопштението депозит 1 казино бонус велика британија.
"Примената на Genting група меѓународна експертиза во светот-класа да се впуштат во работа, заедничкиот потфат ќе биде во можност да го допрете на сигурен и реномирана платформа за развој на Jeju е туризмот." Партнерството помеѓу Genting и Слетување Меѓународните се протега надвор од овој нов заеднички потфат.На Малезија казино гигант е Сингапур, подружница Genting Сингапур Саладин, има свој заеднички договор со Кинеската недвижности инвеститорот да се изгради $2.2 милијарди integrated resort и казино во истиот туристички остров.Дека проектот би требало да биде во почетните фази на развој веќе, но промените во локалната влада ја стави оние планови на мраз.Двете партнери остануваат оптимисти дека проектот ќе ги исполни своите 2017 отворање распоред, но тоа бара одобрување на новиот гувернер на Jeju Посебни Самоуправа Провинција, Освои Hee-ryong.Слетување Меѓународни претседател Јанг Zhihui е убеден дека реновиран казино, еден од осум странецот-само казина на островот, може да помогне да се демонстрира огромна предности на кои имаат еден свет-класа оператор како Genting во Jeju. "Нашата соработка со Genting HK ќе се воведе за да Jeju меѓународен свет-класа искуство и стручност во работењето и менаџирањето на еден свет-класа мега игри и интегрирани одморалиште," рече Јанг депозит 10 добиете бонус казино. "Тоа ќе биде во можност да значително да ја зголеми на ефикасноста на работењето и работата на Jeju Казино и да се постават цврсти темели за идниот развој на нашите бизниси во Кореја, вклучувајќи го и нашиот заеднички развиена Мит-Историја Парк на проектот, и да се сврти Jeju во рајот на Северниот Пацифик." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre депозит 1 евро казино бонус.