бисер реката покер отвори 2021 резултати

Токио Гувернерот Yuriko Koike не се очекува да се направи нејзината позиција познат врска со тоа дали таа ги поддржува интегрирана казино одморалиште пред јули 2020 губернаторски избори.Како што е случај во сите на Јапонија 47 prefectures, гувернери се избираат на четири години смисла.Следните оставка на Naoki Inose по политички средства скандал, Koike освои 2016 година изборни да стане Токио е првиот женски гувернерот.Јапонија е во процес на издавање на три лиценци за интегрирано casino resort својства.Оваа недела, Премиерот Shinzo Abe е сојузната влада номиниран поранешен Министер за Одбрана Директор Michio Kitamura да се упатат на земјата пет-член Казино Управниот Одбор (СМС), кој ќе биде задолжен за донесување на одлука на победничките понуди.На Токио Митрополитот Владата ќе одржи серија на затворени врати средби со потенцијални казино consortiums помеѓу јануари 20 февруари 2020 година бисер реката покер отвори 2021 резултати. Дискусиите се именуваат "Токискиот Залив Област Визија," и конкретно се наведува дека IR ќе биде deliberated бисер реката покер отвори 2021. Abe и неговото контролирање на Либерално Демократската Партија се легализира комерцијални казина во обид да се направи Јапонија повеќе привлечен туристичка дестинација.Но мисија има многу противници.Иако коцкање е забранета во Јапонија со децении, pachinko нели падна под дефиницијата на коцкање обложување стратегија за texas holdem. Pachinko салони се расфрлани низ земјата обложување на дојде линија во craps. Pachinko наликува на превртена pinball игра, каде што топката одбиени надолу во позиција дека резултатите во награди.Играчи не можат да го победи пари во салони, но често во непосредна близина продавници прифати награди во замена за пари.Во Игри Технологии Друштвото "Светот Смета за Гејмерски Машини," студија заклучиле дека Јапонија е дом на повеќето правни гејмерски машини во светот (тие се класифицираат pachinko машини, како коцкање, иако Јапонија не).Критичарите на интегрираниот одморалишта се загрижени многу Јапонски граѓани се веќе зависни од pachinko, и нови коцкање само ќе доведе до понатамошни проблеми.Како резултат на тоа, конзервативна 2020 кандидати, како што се Koike се спремна да им обезбеди нивната поддршка за казина.Светските казино оператори се jockeying да победи licensure во Јапонија.На frontrunners се Лас Вегас Песоци и MGM Места, двете компании кои имаат огромно искуство во МО бизнис и работење на меѓународно ниво.Песоци се фокусира на Токио обложување стратегија покер texas holdem.

COO Роб Голдстејн откриени во текот на компанијата третата четвртина повик минатиот месец дека вкупната инвестиција може да биде колку што е $12 милијарди долари.Што ќе го направи тоа казино гигант е најголемиот проект за развој.Голдстејн призна, меѓутоа, дека огромна цена прави "ќе престане да и малку себе и да каже," Може да ви се враќа дека вашиот акционерите заслужуваат?'" Заедно со Венецијански и Palazzo во Лас Вегас, а неговата multibillion-долар казина во Кина Макао, Песоци е сопственик и оператор на Марина Беј Песок во Сингапур.Кога таа се отвори во 2010 година, тоа беше на светот повеќето скапи самостоен казино сопственост на вкупната цена на $8 милијарди долари. обложување систем да победат рулет.