Forex тргување не е коцкање

Еден стар член resurfaces за време на Australian Open што би можело да се покаже корисно за покер играчи squaring надвор против Борис Бекер како Andre Agassi открива една стара 'јазик се каже.' Дами, да слушате нагоре.Следниот пат кога ќе се соочува со три буриња од Борис Бекер, и тој почнува потчукнување својот јазик во вас, можеби тоа не е она што мислите.Во една стара приказна, фрли назад во живот со тоа што Австралија е Herald Sun, учиме како Andre Agassi научив како да се победи Бекер за време на нивниот судир во почетокот на 90-тите години по Американската најде "кажи' со германскиот јазик е јазикот.Во член, Herald Sun писател, Емили Benammar, објаснува како Agassi се мачеше да го победи германскиот кога првиот пар се судрија во 1988 година. По Бекер го освои првите три натпревари меѓу пар, Agassi реализира тој не можеше да се справи со неговиот служи.Американскиот и неговиот тренер тим паднал во видео replays и се најде извонреден увид дека нишаше идните натпревари во голема мера во Agassi на гревовите со моќта на саботаж топка forex тргување не е коцкање. "Тој беше ова чудно нешто со својот јазик," Agassi рече во тоа време.Видео докази откри дека само пред истурам топката, Бекер ќе ѕиркаат надвор својот јазик.Ако неговиот јазик, појдов надолу средината, тогаш тоа е каде што топката отиде.Ако тоа падна надвор од левата страна од неговата уста, го послужи ќе лета кон трамвајски линии.Вооружени со оваа информација, Agassi отиде за да се победи на следните десет натпревари со Бекер само една победа повеќе пред да се пензионира во 1999 година forex trading е како коцкање.
Andre Agassi Треба да Почнете да Играте Покер Agassi е 'јазик каже' набљудување беше одлична во себе, но она што следи него прави потенцијално профитабилни покер играч.Зборувајќи за откривање, Agassi рече најтешко беше да не победи секоја точка на неговиот служи.Американскиот верува дека тоа е важно да се остави на германски победи некои точки, па тој не сакаше да станат свесни дека Agassi нашол неговиот каже. Agassi подоцна изјави Бекер за неговата каже во текот на неколку pints за време на Октоберфест Фестивал откако тие имаше и пензија казино работни места во billings мт. "Јас се користи да одам дома и да се каже мојата жена — тоа е како тој го чита мојот ум,' Бекер одговори.Бекер во моментов е во Австралија претставувајќи Еуроспорт со самото место на commentating на Австралија се Отвори.Покер играчи ќе мора да почекаме и да видиме дали тој се појавува во Круната да учествуваат во Ауси Милиони.Ако не, можете да се задржи остар око надвор за неговиот јазик, кога тој го претставува и застапува partypoker во МИЛИОНИ настан во Мрак до Зори, велика британија во април.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино работни места во бејкерсфилд ca.