како да се откупи станица казино поени

Дин Места Ltd, казино на операторот со седиште во сад, ангажиран Елен Whittemore за две улоги во рамките на компанијата како да се откупи станица казино поени. Whittemore е именуван на компанијата нов генерален советник, како и извршниот потпретседател.Искусен Адвокат: Поврзан на Лас Вегас закон фирма, Brownstein Хајат Farber Schreck LLP, Г-ѓа Whittemore има огромно искуство во регулаторните пракса, како и игри закон.Според информациите собрани од страна на GGRAsia, таа е претставена неколку големи игри компании кои вклучуваат забава, даночни прашања, дисциплински и лиценцирање законитостите како и, се случува пред Невада Игри Комисија и Игри Одбор за Контрола.Изјава од страна Дин Места откри дека.. best online slots uk review.

Ms Whittemore нови улоги во рамките на компанијата стапи на сила претходно овој месец, на 16, еден ден откако Ким Синатра имаше спуштил од улога на фирмата корпоративен секретар, генерален бранител и заменик претседател best online slots uk reddit. Ms.Синатра бил со компанијата од 2004 година и одржа неколку наслови за време на нејзината години таму.Нема причина е даден за нејзиниот излез.Одборот Shakeup: одборот на Дин Места има промени сосема малку во текот на изминатите неколку месеци, како што друштвото има се занимаваа со сексуалното вознемирување на наводи со кои се соочуваат основач на компанијата, Стив Wynn.Г-дин.Дин оставка во февруари поради наводите и досега, колку што е 60% од директорите на одборот сега ја напуштил компанијата.Како членови се замине, нови лица доаѓаат во.Наскоро по Г-ѓа Синатра е заминување, тоа беше објавено дека Ерик Хансен ќе се работи со компанијата, преземањето на новата улога како Главен Одржливост Службеник.На овој состанок беше направен само кратко време по три нови директори беа додадени на одборот во април. best online slots win real money.