голд коуст да казино растојание

ФБИ е да се понуди награда од $30,000 за информации што води до апсење на бегалецот осомничени за gunning надолу пет картичка играчи.Злосторството се случило во подземни коцкање ден во Бостон е Chinatown во јануари 1991 година голд коуст да казино растојание. Вторник одбележа 30-година-годишнината од Бостон Chinatown Масакрот и почеток на manhunt за еден од наводните сторители, Обесени Tien Фам.Фам, Виетнамски националната, е барани од страна на ФБИ за неговата наводна улога во "немилосрдната извршување,-стил" убиства што се освоен на Chinatown заедница во центарот на Бостон за неколку децении.Шест мажи беа застрелан одблизу во задниот дел од главата.Пет умре.Фам беше идентификува со единствен преживеан.Тој, исто така наречен двајца други мажи како стрелците, Siny Ван Tran и Нам На Tham.Тие во моментов се на издржување на живот реченици за нивните злосторства.ФБИ Специјален Агент Том Zukauskas рече агенцијата верува Фам да биде "играч на извршувањето на homicides." Тој е, исто така, е осомничен во друг убиството што се случи на четири дена порано.Фам беше член на Бостон-базирани Пинг На организиран криминал синдикатот, кој имаше и линкови до Хонг Конг е 14K triads.Но, по три децении, точната мотив за убиствата останува нејасно златен брег трева клуб покер. "Не сме сигурни дали тоа беше грабеж, или ако тоа беше само лоша крв помеѓу ривалски групи.Но, тие не одат таму со план, и тие не одат таму снимање, како и пет на шест луѓето кои беа таму завршија на умирање", рече Даниел Даф, еден поручник детектив со Бостон Полициска станица.Сега, feds се надеваат дека наградата може да бутване спомени од Фам и неговата местоположба.По убиствата, тој побегна во Атлантик Сити да се коцка, а потоа во Њујорк, каде што тој се качиме лет за Хонг Конг.Агенти рече дека тој беше последен гледа во Бангкок во средината до доцните 1990-ти години.Наградата е се понудени на меѓународно ниво она што слотови.
Bonavolonta рече осомничениот имаше различни псевдоними и има одржано голем број на работни места, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на, готвач, келнер, велосипед мајсторот, и кат сандер.Тој беше, исто така, знае да биде голем spender кој се допадна flashy автомобили и коњак.Како што наведоа, оваа ладнокрвни убиец е во бегство, за 30 години, и ние сме надевајќи се дека оваа награда ќе се охрабрат секој со информации за Фам е местоположба да излезе," ФБИ Бостон Специјален Агент Задолжен Јосиф Р треба да биде во ram меморија. Bonavolonta рече за време на вторник прес-конференција.Поручник Даф исто така, се грижи кривични дела негативно ќе влијае Chinatown она што слотови.
"Кога ќе слушнете таму се луѓе убиени во Chinatown, дека може да се испрати погрешен сигнал на луѓето дека можеби ова не е безбедна област," Даф рече треба да ми ram меморија оди во. "Мислам дека заедницата, која е многу блиска-сплетам, мораше да се справи со своите страв, но, исто така, фактот дека луѓето може да престане да доаѓа во нивната заедница поради она што се случило." она што слотови за да инсталирате ram меморија.