казино во близина на Williston северна дакота

Лас Вегас-базирани Совршенство Забава, оператори на руралните казино на Невада-Ајдахо граница и портфолио од Јужен и Среден летувалишта и racetracks, во вторникот објавија заработка дека надмина аналитичари' очекувања.Компанијата, чии акции цената е повеќе од двојно во последните 12 месеци и се отвори во $26.89 споделување на вторник, објави заработка $14.1 милиони евра, 23 центи за споделување, на приходи од $647.4 милиони денари за кварталот кој заврши Септември казино во близина на williston северна дакота. За истиот квартал една година порано, Совршенство објави загуба од $486,000, 1 отсто удел на приходи од $595.2 милиони евра.Истражувањето на осум Вол Стрит аналитичари проектираните приходи од 18 центи за споделување, но 10 аналитичари анкетираните исто така, се очекува приходи од $656.4 милиони евра.Компанијата е Западната дивизија, која ги вклучува Ameristar Црниот Јастреб во Колорадо и Кактус Пит е да се Впуштат во Северна Невада, видов приходи се зголеми од $2.4 милиони евра, или 3.8 проценти минатата година.Но најголемиот раст се случи на компанијата регионални својства во Мисури, Охајо и Пенсилванија.Компанијата објави 17.5 проценти $58.2 милиони зголемување од својата Свиткување поделба, која ги вклучува нејзините racino во Ливади во Пенсилванија, која е под Врвот сопственост за нешто повеќе од една година.Компанијата помина негативен финансиски ефект во Јужна поделба како резултат на Ураганот Харви.Компанијата директори проценетите приходи беше надолу $6.4 милиони со парични текови исклучување $4.2 милиони евра во компанијата L'Auberge Lake Charles сопственост во Луизијана, кој служи југоисточна Тексас фидер пазарот погодени од ураганот.Акции затворени 36 центи, или 1.35 проценти, во $26.27. казино во близина на винчестер bay орегон.