чекори на фудбалскиот казино руеда

DOUGHNUTS, РУЧЕК И ПОДАРОК Околу 2.000 doughnuts, bagels и muffins се стави надвор само по соба се отвара во 7 часот наутро — таму се обично околу 60 луѓе чекаат за вратата да се отвори — и таму се мраз-исполнет ладилници со шишиња на вода во текот на ballroom, единственото место во хотелот се доволно големи за да се приспособат на Супер Бинго турнир.Играчи, исто така се добие кутија за ручек и подарок — оваа година, тоа беше мини-алатка за полнење со Плаза логото на торбичка.Сето тоа обвива од околу 4:30 часот, но, постојат и други седници во бинго сала ако играчите не добиле доволно.На Плоштад има 280 седишта бинго сала, но турнирот е изведена во преобликува ballroom, една од областите кои што се дел од Плаза поновата $35 милиони евра во реновирање.Додека играчите сакаат другарство на настанот и поздрав на сите пријатели, тие, исто така, љубовта на игра и да се победи.

11-13 со 126 игри.Секој турнир датум за 2017 веќе е закажан па играчите можат да прават планови за да се биде тука.Џонатан Jossel, на Плаза е во рацете на МЕНАЏЕРИТЕ, бидејќи се лиценцирани во 2014 година, виде потенцијалот за правење бинго успее дури и додека другите центарот на градот својства не успеаја.Бинго се игра во околу 30 Јужниот дел на Невада локации, повеќето од нив во градот на локалните жители казина, првенствено Станицата Казина и Бојд Игри својства.Но Плаза е само еден со играта во центарот на градот.УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ Jossel е тајна? "Треба да се третираат на клиентите право, ги прават да се чувствуваат ценети — и што правиме," Jossel рече.Тој ангажирал Weldon Russell, "најдобар бинго човек во државата Невада," Jossel рече, 18-годишниот Станица Казина бинго менаџер, кој го остави компанијата да се постави слични операции во племенски казина во Оклахома.Кога Russell се зголеми уморен од неговите чести патување во Тексас да се дојде до Оклахома казина, тој потпиша со Плаза чекори на фудбалскиот казино руеда. "Многу од нив се планираат семејство reunions целиот турнир, така што тие може да ја посетите кога тие се тука," Russell рече чекори за да научат како да танцуваат казино. Jossel, исто така, ги ангажирал "бинго амбасадор" — тоа е она што тој вика на неговата бизнис картичка — Reynz Ungos.Тоа е Ungos' работа за да бидете сигурни дека секој бинго играч има најдобрата игра искуство е можно.Тој знае десетици играчи по име — и тие знаат за него. "Многу луѓе мислат дека ова е стара личност е игра, но ние се обидуваат да го прават тоа атрактивно за помладите играчи, исто така," Ungos рече.Играта постепено се ниша кон помладите демографски, но тоа не е веројатно да се смени драматично со сите лојални фанови на играта и имот имаат чекори за да дознаете како да се игра покер. А., и тие се од Остин, Тексас, и тие се од Денвер," Shifflett рече, насочена кон празните столчиња на луѓето кои добиле најмногу и се протегала за време на пауза во акција.Секој од нив купил во за $130 за бинго сесии или сте ги купиле соба-и-бинго пакети кои со почеток во $239 за три-ноќевање.Тоа е отворен бар во текот на сесиите, и повеќето од сервери знаете клиенти по име. Том Shifflett никогаш нема да го заборави првиот пат тој го посетија центарот на Лас Вегас' Плаза чекори фудбалскиот казино basico 1. Russell рече кога тој е лиценциран, Игри Контрола член на Одборот праша зошто на главната награда беше $1, 199 цена казино traduzione во francese.
"Да, јас сум добитник на неколку пати," Shifflett рече farberware 2-парче брза toaster нерѓосувачки челик со екстра-широк слотови.