цена казино во Inglese Traduzione

Вчера, 888poker почна WPTDeepStacks Лондон престане со две од 16 закажани настани стартување.Серија карактеристики $2 милиони во вкупно парите и двајца играчи беа во можност да се тврди парче од колачот по освојувањето на Отворањето на Настанот и Мини Отварање на турнирот.Првиот Ден Детали за првиот настан на WPT DeepStacks Лондон беше Отворањето Настан кој 200.000 $во вкупната парична награда.Турнирот имаше $525 купи-и видов 357 записи.Овој број се вклучени 65 ре-записи.На крајот, тоа ќе потрае повеќе од осум и пол часа на игра за да се види i2out заработи на прво место се победи.Тој го зеде на Tedson89 во главите-up круг и тоа ќе биде назад-и-назад битка пред конечниот победник беше именуван. Tedson89 беше тешка конкурент, откако го елиминираше шест од седум играчи на конечната табела.Тој започна со главите-up круг со доведе но заврши губење на прво место парите.Вкупно 48 играчи продаде акциите во настанот.Мини Деталите на Настанот Веднаш до беше Мини Отворање на Настанот.Овој турнир е дозволено играчи да учествуваат во настроената, но по многу пониска цена.На купи-во само $55 и вкупно $50,000 беше за посегнување.Вкупно 1,373 играчи кои се натпреваруваат, која се наметнува на наградниот фонд до $68,650.

Влез вкупно вклучени 354 ре-записи.Во овој турнир, тоа беше Svampnacke и Blahaj кои ќе се натпреваруваат во главите-up круг цена казино во inglese traduzione. Svampnacke ќе заработи победа, победата над неговиот противник и победа $10,300 за неговите напори.На второ место, Blahaj ќе однесе дома $7,332. Денешните Настани Денес, WPT DeepStacks продолжува, нуди многу играчи повеќе настани онлајн во Лондон.Вечерва во 6 часот, Настан #3 и #4 функционирање.Првиот настан е $100,000 PKO турнир.Играчи може да се натпреварува во овој турнир за $320. Следната е пониска PKO настан нуди $30,000 награда базен со помал $55 купи-во.Главниот Настан акција, исто така, клоци исклучување денес.Во 6:30 часот, на $1,000,000 Главниот Настан во Ден 1 започнува.Овој турнир има неколку Ден 1s и има buy-in од $1,050 големите покер масата брзина платно. Распоред продолжува во текот на следните неколку дена со Висок Ролери акција случува утре.За оние кои се онлајн покер играчи со поголеми bankrolls, на $100,000 Висока Ролери е прво појавува на распоред.Овој настан има buy-in од $2,100. За помали bankrolls, на WPT е понуда до $75,000 Мини Висока Ролери.Овој турнир има многу повеќе прифатлива buy-in од $215 голем број на слотови резултати во. Проверете на целосен распоред на настани, ако се најдете во Лондон со посета 888poker. големите покер турнири во близина на мене.