голем број на слотови резултати во

18 јануари 2018 – Сингапур: најголема глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), неодамна најави соработка со Твитер за да живеат поток ЕДЕН Шампионатот напади на платформа, почнувајќи со пет натпревари од ЕДЕН: КРАЛЕВИ НА ХРАБРОСТ, во собата за 20 јануари во Џакарта Конвенција Центар во Индонезија голем број на слотови резултати во.

Twitter ќе биде ексклузивна live stream платформа за два натпревари од главната картичка (Victorio Senduk vs Yohan Mulia Legowo, и Yusup Saadulaev vs Masakazu Imanari), и така ќе се емитува на сите три претходни натпревари во живо.На напади ќе бидат достапни за бесплатно да се најавени и најавени-од корисниците на Твитер и на поврзани уреди глобално ниво преку @ONEChampionship големите покер турнири во близина на мене. Chatri Sityodtong, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "јас сум воодушевен да објавам ЕДЕН Шампионатот е партнерство со социјални медиуми платформа, Твитер.Ова ќе ни овозможи понатаму да покажат убавината на боречки вештини на глобалната публика.Ова партнерство синоним за двете компании " посветеност за развој на боречките вештини во Азија и проширување на дофат на нашите возбудлив живеат и дигитални содржини.Боречки вештини фанови, особено оние на Твитер платформа, ќе биде во можност да уживаат во слободна ЕДЕН Шампионатот напади додека ангажирање во реално-време за разговор." Maurizio Барбиери, Раководител на Спортски Партнерства за Југоисточна Азија на Твитер, изјави: "ЕДЕН Шампионатот е вистински спортски медиуми центар.Ние сме возбудени да се здружи со нив да се зголеми нивниот дофат на милиони фанови низ Азија и остатокот од светот.Повеќе од кога било досега, ако може да го направи тоа ringside, Твитер ќе биде најдобро место да се следат акција во живо, во право, кога тоа се случува." ЕДЕН Шампионатот објавено завод за зголемување на социјалните медиуми и телевизија дофат на опашката крајот на 2017, како и нови партнерства со глобалните брендови.ЕДЕН годишна кандидира го оценувате хит 14-милијарди социјалните медиуми впечатоци оваа година од само 352-милиони евра во 2014 година, по повод одбележувањето на повеќе од 39x се зголеми.Социјални медиуми видео ставови се исто така закажана за прекршување на 2.6-милијарди марка во повеќе платформи, во споредба со 312 илјади денари само до пред три години.Врв ТВ рејтинзите е зголемувањето на 11-36%, по повод одбележувањето до 36x раст, вклучувајќи зголемување на годишната ТВ емитува на јадрото на земјата, зголемувањето на 100-2800 часа, што е скок поголема од 230x.ЕДЕН Шампионатот веќе ја објави својата 2018 календар кој 24 живеат настаните кои се случуваат во различни градови низ Азија, со повеќе запира во Манила, Џакарта, Куала Лумпур, Yangon, и Шангај.Партнерството со Твитер ги опфаќа сите 24 ЕДЕН Првенство во живо настани во 2018 une рулет contient n случаи avec n 4. За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook.За ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемата глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, ЕДЕН Шампионатот е дом на боречки вештини.Светот повеќето возбудлива боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија, кој се некои од најдобрите светски боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.Во прилог на својата дигитални платформи, ЕДЕН Шампионатот преноси на повеќе од 1.7-милијарди потенцијални гледачи низ 128+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи Фокс Спорт, ABS-бибиси арапски, Астро, ClaroSports, Bandsports, Startimes, Премиер Спорт, Thairath ТВ, Skynet, Mediacorp, OSN, и повеќе.За Твитер Твитер е она што се случува во светот и што луѓето се зборува за право сега.Од ударни вести и забава на спортот, политиката, и секојдневни интереси, видете на секоја страна од приказната.Се приклучат на open conversation.Гледајте во живо стриминг настани.Достапни во повеќе од 40 јазици ширум светот, услугата може да се пристапи преку twitter.com, низа на мобилни уреди, и SMS пораки.За повеќе информации, ве молиме посетете ја about.twitter.com следете @TwitterSG, и да даунлоадирате и на Твитер и Перископ апликации во twitter.com/download и перископ.тв.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre разбирање слот машина плати маси.