не е важно што м.2 слот јас го користам

Галакси Забава ужива просперитетна три месеци да започне 2018, како казино оператор вели Q1 приходи surged да HKD$18.5 милијарди долари (2.36 милијарди долари), а 32% од премијата на истиот период во 2017 не е важно што м.2 слот јас го користам. Еден од Макао е шест лиценцирани казино компании, Галакси вели заработка пред камати, даноци, амортизација, и амортизација (EBITDA) изнесува $547.8 милиони евра.Што претставува 36 проценти од година-over-година се зголемува. "Јас сум многу задоволен да објавиме дека имаме искусни позитивен почеток до 2018, со сите времиња рекорд квартален прилагоди EBITDA," Галакси Забава Претседател Луи Че Ву рече во една порака кој го отвори првото казино.

"Ние продолжуваме да се вози секој сегмент од нашиот бизнис." Во прилог на оперативниот StarWorld и CityClub казина во Макао, компанијата го генерира поголемиот дел од своите приходи во Галакси Macau на Cotai Лента.Со кои се тргува на Хонг Конг Берза, Галакси акции неочекувано падна два проценти во четвртокот.На повлекување можат да бидат бавни ефекти на компанијата веројатно не успеа влез во Филипини по пат на Boracay.Макао се враќа по страдање три години на годишниот падови, генерирани од страна на Кина сузбивање на junket друштва за превоз на богатите копното на жителите на коцкање енклава.Оператори намали нивниот фокус на високо ролери, и нивната транзиција кон општата јавност е успех.На маргините на мас пазар игра се значително повисоки од ВИП, обично колку што четири пати.Во својата Q1 поднесување, Галакси Забава открива рекорд маса на пазарот на приходите е поттикнување на нејзините финансии.Луи вели компанијата останува фокусирана на гости од сите класи.Да се грижиме за најширока демографски можно, Галаксија има неколку проекти во развој кој поседува 52 социјална покер клуб. "Галакси се одлучите на својот иден раст програма со изградба на својата Cotai Фази 3 & 4, која ќе вклучува 4,500 хотелски соби, вклучувајќи семејни и премиум high-end соби, значајни ГЛУВЦИ простор (состаноци, иницијативи, конференции, изложби), а 16,000-седиште арена, храна и пијалаци, и мало и казината," на милијардер детални.Галакси Забава е во вести во последно време за својата јавна кавга со Филипини Претседателот Rodrigo Duterte.По Галакси добиени привремени игри лиценца за Boracay казино, на Филипински лидер interjected и рече: "никогаш нема да има" казино таму.Луи претходно се сретна со Duterte да ги споделат своите 500 милиони долари integrated resort визија, но Duterte рече оваа недела, "знаеш милијардери?Тие беа на верувањето дека на островот не е во ред за ништо.Јас не го дозволи тоа." Додека Duterte силно изјави своето противење на Boracay казино, Луи рече дека во оваа недела е финансиски извештај, "Ние ги поддржуваме Претседателот Duterte е и на Филипините Владината иницијатива за чистење-up и restore на чистото isle на Boracay." Островот во моментов е затворен за посетители за шест месеци со цел да се поправка на одамна застарена канализационен систем.Заедно со Филипини, Галакси останува фокусирана на Јапонија.Компанијата се очекува да конкурираат за една од трите integrated resort лиценци откако земјата целосно започнува процесот.Галаксијата е, исто така, сега малцински сопственик на Дин Места.Компанијата доби пет проценти удел во април, но вели дека тоа ќе биде "пасивни" на засегнатите страни. кој првично пееја коцкање човек.