Coez ме сакаат или не казино текст

Мајами коцкање регулатори сега се во добри односи со pari-mutuel оператор над законитоста на "играч-banked игри со карти," по вториот обвинува целиот конфликт на наводниот обид на Гувернерот Рик Скот и Seminole племе да се печат 3 $милијарди коцкање компактен.Лице-off помеѓу Џексонвил Кинолошки Клуб, Inc.и државните регулатори веднаш тргна огномет на почетокот на расправата орд жалба против pari-mutuel оператор пред Управното Право Судија Сузан Ван Wyk во вторник, како и нивните поуките кои се тргува на наводите за кои се обидуваат да го заобиколат законот coez ме сакаат или не казино текст. Тие имаат истражителите има на неделна основа coez љубов мене или јас се направи хаос акорди. Lockwood тврди дека Џексонвил, кој се очекува да се изгуби $10 милиони следната година доколку игри се оди подалеку, бил верно е во согласност со правилата поставени од страна на регулаторите во согласност со државата коцкање закон.

"Тие [назначени играч компании] во основа се работи за бизнис во картичката соба," додаде тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не вирџинија имаат коцкање казина. CBS Мајами објави дека Џон Lockwood, бранителот на Џексонвил, го обвини државните регулатори на промена на правилата од најпопуларните игра со карти, само неколку месеци по обука на своите вработени во начинот на игри треба да се одигра не viejas казино служи алкохол. "Зошто сме ние тука?Мислам дека многу од ова има врска со гувернерот и Seminole племе е обид да се добие игри компактен," Lockwood рече не богородица мобилни блок коцкање. Скот и племенски лидери потпиша предложениот договор во декември.Договорот – ако е одобрен од страна на законодавците – ќе им даде на Seminoles на ексклузивните права да се работи "banked" игри со карти, како што се blackjack, за пет години.Пет дена по државните регулатори swooped надолу во pari-mutuel објекти, жалби биле поднесени против операторите.Законодавците, во меѓувреме, thumbed по компактен.Чарлс Тејлор, истражувач со Поделба на Pari-mutuel Wagering, изјави на судот дека истражителите им беа доделени "шаблони" на жалби.Кога скара од страна на Lockwood, Тејлор призна игри беа одобрени од страна на државните регулатори.Тејлор призна дека тој беше наложено да го пријавите дека Џексонвил беше во кршење на законот малку реката казино реката рок мени. Тие се едноставно се обидуваат да го заобиколат rulemaking процес да воспостави оваа нова политика." Lockwood се сомнева дека причина зад изненадување поднесување на жалби против повеќе од половина дузина капацитети – вклучувајќи Џексонвил – има нешто да се направи со потпишувањето на предложените игри договор помеѓу Gov малку реката казино реката рок.