ле 4 казино елисејските Elysees

На Њу Џерси Казино Контрола Комисија (NJCCC) пресуди дека денес тоа не е важно, ако сопственикот на поранешниот Уживаат Казино планови да поседувате или да ја стартувате новиот казино, ДЕСЕТ, тој се уште треба да добие лиценца игри на среќа пред коцкање може да започне.Според извештајот во Печатот на Атлантик Сити, NJCCC Претседател Матеј Levinson рече во вторникот расправа дека "јас признае социјални и економски бенефиции кои reopening казино хотел ќе имаат", рече Levinson ле 4 казино елисејските elysees. "Но средина во Атлантик Сити не се менува условите на Казино законот за Контрола." Видео од дел од главниот претрес може да се гледа на Печатот на Атлантик Сити веб-сајт tous les казино en ligne. Straub тврди дека тој не треба лиценца како што е лизинг од казино простор и операции на трети лица, додека NJCCC е оперативен под правна позиција дека државата законот се бара од него, како сопственик, да се аплицира за лиценца tous les државен ау покер. Straub тој рече дека ќе поднесе жалба денес владеачката.Настрана од казино простор Straub поседува и контроли речиси 1,400 соби во $2.4 милијарди одморалиште тој snatched надвор од стечај за пени на доларот во 2015 година со тешка борба секој чекор од патот за да се добие тоа да го отворите.Според извештајот, Straub, вели тој се уште планира да отвори дел од хотелот, заедно со спа од страна на Претседателот на Денот Викенд, кој доаѓа во помалку од три недели.Според изјавата на примени вчера од NJCCC, Straub се применуваат за лиценца за две години и е поднесена на завршен примена во Март минатата година.На Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на истрага него во догледно време и поднесува извештај за својата подобност за licensure на NJCCC.Во тој момент комисијата беше подготвен да одржи претрес на лиценца, но една недела пред Поделба на Игри за Спроведување на поднесува својот извештај, Straub и неговата компанија е поднесена петиција за барање на владејачката од NJCCC утврдување дека неговата компанија не треба дозвола и дозволата за барање би можело да биде поништен.Според NJCCC, додека се чека одговор од DGE на кои петиција, Straub поднесе на суд треба да ги бараат едноставно да се слушне и да владее на неговото петиција.Вторник расправа и одлука ќе се појави за да ги задоволи тоа барање, дури и ако тоа не е одговорот развивачите беа во потрага за.Според Притиснете на Атлантик Сити, градот директор за лиценцирање и надзор, Дејл Финч, покажа дека зградата може да се отвори, но дури и без казино, Straub се уште ќе треба здравствени инспекции и трговска лиценца пред секој бизнис може да се спроведе таму tournois покер salies du salat. "Зборував со него, неодамна, и тој беше исклучително соработка", вели Финч n1731 блек џек ln.

"Тој може да се отвори во зградата во моментов, но не можам да прават бизнис во тоа." мерил.