N10671 блек џек Rd Bessemer ми 49911

Будимпешта – 5 септември 2018 – трето издание на CEEG Награди ќе се одржи во текот на "бомбастична" Централна и Источна Европа Игри Конференција и организаторите се чест да ја открие shortlists за оваа година е 20 категории.На shortlist е резултат на 30 дена онлајн гласање, за време на која сите номинирани компании се турка себеси до граница за да се промовира својот бренд преку социјалните медиуми и индустрија медиуми.Вкупно 131,562 онлајн гласови беа излиени во текот на периодот и на организаторите се горди да го објави дека CEEGC веб-сајт го достигнаа во текот на 11k посетител на ден.Конечниот глас да одлучат на победниците од секоја категорија ќе бидат излиени од страна на присутните делегати на конференцијата која ќе се одржи во Ritz-Карлтон во Будимпешта на 25 септември, Можете да ги видите целосната агенда на CEEGC 2018 на следниот линк се РЕГИСТРИРАТЕ ТУКА, да се има корист од ексклузивен медиумски партнер попуст од 15% за вашиот билет(s).Бидете сигурни дека ќе се користи "CEEGC2018" промо код кога се регистрираат.На shortlisted компании по секоја категорија се наведени подолу и организаторите би сакал да им честитам на сите номинирани компании за се толку про-активна и промовирање на овој уникатен и транспарентно доделување на индустријата n10671 блек џек rd bessemer ми 49911. B2B Казино Софтвер Онлајн Казино Иноватор 2018 BetConstruct Iforium NetEnt Том Рог Игри Wazdan Вкупно гласови: 4,770 Зголемувањето на Ѕвезда во Онлајн Казино Технологија 2018 Свирка (Игри Иновации Група) Iforium Том Рог Игри Wazdan Yggdrasil Вкупно гласови: 1,690 Најдобриот Онлајн Казино Услуги 2018 BetConstruct NetEnt Игра ' n Оди Том Рог Игри Wazdan Вкупно гласови: 3,768 Б2Б Спортски обложувања Најдобри Целокупната eSports Обезбедувач на Услуги 2018 Betgenius Esports Забава Група Inbet Игри PandaScore UltraPlay Вкупно гласови: 3,593 Најдобри Целокупната Фантазија Спорт / Виртуелни Спортски Услуги 2018 BetConstruct Фантазија Спорт Интерактивна (FSI) Глобалната Фантазија Спорт Nsoft Скаут Игри Група Вкупно гласови: 2,434 Зголемувањето на Ѕвезда во Фантазија Спорт / Виртуелен Спорт 2018 BetConstruct Фантазија Спорт Интерактивна (FSI) Глобалната Фантазија Спорт Nsoft Скаут Игри Група Вкупно гласови: 2,529 Најдобри Спортски Обложувања Иновации во 2018 Altenar BetConstruct BtoBet Playtech SBTech Вкупно гласови: 6,354 Зголемувањето на Ѕвезда во Спортско Обложување Технологија 2018 Altenar BtoBet Digitain Offside Игри Sportingtech Вкупно гласови: 5,701 Најдобри Целокупната Спортска Обложување на Услуги 2018 Altenar BetConstruct BtoBet Offside Игри SBTech Вкупно гласови: 10,399 ОПЕРАТОРИ Најдобри Поддршка на Корисниците во Онлајн Казино 2018 Betsson Група LeoVegas Г-дин Зелена Кралската Панда Vbet Вкупно гласови: 2,070 Најдобри Целокупната Онлајн Казино 2018 Betsson Група LeoVegas Г-дин Зелена Кралската Панда Vbet Вкупно гласови: 2,211 Најдобри Поддршка на Корисниците во Спортско Обложување 2018 Sazka Superbet TonyBet Unibet Vbet Вкупно гласови: 4,293 Најдобри Целокупниот Спортски Обложувања Оператор 2018 Fortuna Sportingbet Superbet TonyBet Unibet Вкупно гласови: 4,856 Б2Б Лотарија Најдобри Лотарија Обезбедувач на Услуги 2018 RISQ Helio Игри Lottoland Playtech Twelve40 Вкупно гласови: 392 Б2Б Крипто + Blockchain Најдобри Cryptocurrency Игри Платформа на Услуги 2018 Bethereum BETR – Подобро Обложување ДАО.Казино FunFair Технологии Wagerr Вкупно гласови: 66,941 Најдобри Целокупната Исплата Обезбедувач на Услуги 2018 Acapture ecommpay MuchBetter PaySafe Trustly Вкупно гласови: 3,921 Најдобри iGaming Притиснете во регионот 2018 Казино Живот и Бизнис, Списание Фокус Игри Вести GamblingCompliance iGaming Бизнис InterGame Вкупно гласови: 2,157 Најдобри Поврзани iGaming Обезбедувач на Услуги 2018 Сите-Преводи BetConstruct – Пролет BME Iforium RISQ Wazdan Вкупно гласови: 2,472 Најдобри Лабораторија за Тестирање 2018 BMM Testlabs eCogra Игри Меѓународни Лаборатории (GLI) iTech Лаборатории QUINEL Вкупно гласови: 8,924 Најдобри Поддршка за Одговорен Коцкање 2018 Betsson Група GVC Kindred Група LeoVegas Playtech Вкупно гласови: 2,486 се РЕГИСТРИРАТЕ ТУКА, да корист на квалитетот постава на говорникот и вмрежување со В-ниво на делегатите за време на 3-то издание на CEEGC Будимпешта.Бидете сигурни дека ќе се користи "CEEGC2018" промо код кога се регистрираат.За организаторот, Европската Игри Медиумите и Настани (порано EEGMedia/EEGEvents) Европската Игри Медиумите и Настани е водечки медиуми и бутик настан организаторот компанија во Европската Унија која произведува истакнати конференции во регионов, како што се CEEGC (Централна и Источна европа Игри Конференција), Прага Игри на Самитот, Маре Balticum Игри на Самитот, EGC (Европската Игри Конгрес) и Европската Игри Конгрес n8 покер. Live настани/конференција поделба е задолжен за организирање на бутик стил извршен игри настани кои се фокусираат на донесувањето на внатрешни информации од врвот игри експерти во Европската Унија и пошироко.Нивниот прв настан беше одржана во Будимпешта на 19-ти септември 2016 година na czym polega блек џек. Од тогаш тимот се применува повеќе дестинации во нивниот случај портфолио.На кратко, тие ги покриваат повеќето делови на Европа со меѓународните настани на кои им служат на локалната и глобалната индустрија, се оптимизира вмрежување, можности и донесе најжешките теми во опсегот.Настанот дестинации во 2019 ќе вклучуваат понатамошно проширување на компанијата во нивната потрага да влезат во Западно-Европски регион и да донесе својата експертиза за да се произведе локални игри настани.За повеќе детали во врска со календарот, агенди и локации, посета на Телевизија Настани/Конференции дел на europeangaming.еу Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre кристал bay казино круна соба.