како да се игра живеат покер

Еден долу, два да се оди.Врв за Забава е завршување на својата $2.8 милијарди откупот на регионалната казино ривал Ameristar Казина во среда е првата од трите гејминг индустријата спојувања се упатија кон резолуција.Лас Вегас-врз основа казино оператори најави трансакција во декември, земајќи осум месеци за да ја заврши откупот, кои е потребно одобрение од девет државата игри на регулаторните тела, Ameristar акционери и на Федералната Комисија за Трговија.Совршенство е стекнување на Ameristar беше првиот гејминг индустријата спојување објавен во неколку години.Потенцијалните договори биле забавена од рецесијата и тесни кредитните пазари.Трансакцијата започнал синџирот на гејминг индустријата спојувања.Во јануари, лотарија гигант Научни Игри објави планови да купат слот машина производител WMS Индустрии за $1.5 милијарди долари.Минатиот месец, слот машина производител Bally Технологии најави дека беше купување на гејминг опрема производителот SHFL забава за $1,3 милијарди.Завршување на откупот доаѓа два дена по ФТЦ потпишан во согласност пакет што е дозволено Совршенство за да се избегне било антимонополските прашања во Св. Луј и Лејк Чарлс, La., со продажба на казино и под-изградбата на туристичкиот развој.На спојување дава Совршенство 15 казина и тркачката патека казина во девет држави.Како дел од трансакцијата, Совршенство стекнати Ameristar две казина во Северна Невада заедница на Џекпот како да се игра живеат покер. "Со оваа трансакција, имаме двојно се зголеми големината на нашата компанија, игри на среќа и забавни опции за нашите гости, и можности за кариера за нашите членови на тимот," Врв извршен ДИРЕКТОР Ентони Sanfilippo се вели во соопштението.Вол Стрит го поддржа спојување, со аналитичари велат Врв е парични текови ќе се зајакне.Дојче Банка игри аналитичар Карло Santarelli кажано инвеститори средата дека трошоците со заштеди на проценките на $40 милиони евра на годишно ниво може да биде конзервативна слика како да се игра покер машини казино. "Накратко, можеме да видиме неколку позитивни за Совршенство произлегуваат од Ameristar стекнување," Santarelli рече. "Про форма слободен паричен тек на комбиниран компании ќе придонесат вистински да вредноста на акционерскиот капитал на друштвото за намалување на долгот отворени." Во декември, Совршенство согласија да се купи Ameristar за $26.50 за споделување додека под претпоставка $1.9 милијарди долари на компанијата е долг.Во средата, Совршенство, рече таа затворена на $2.6 милијарди долари за изменување и restated високи обезбедени договор за кредит, за да се помогне финансирањето на трансакцијата.Акции на Врвот затворен во $21.85 на њујоршката Берза на среда, надолу 11 центи, или 0.50 проценти. Brean Капитал игри аналитичар Џастин Sebastiano кажано инвеститори Врв на новата големина и сила се направи акциите на компанијата "јадрото на долгорочни држи за било потрошувачот и инвеститорот, а не само оние кои се заинтересирани во регионалната казино сектор." Да се движат на договор напред, Совршенство согласи да го продаде на компанијата Lumiere Место во центарот на градот Св. Луј и Ameristar е $580 милиони проект за развој во Лејк Чарлс да Златна Грутка Казина, подружница на Landry ' s Inc.Врв има шест месеци да го продаде Lumiere Место на купувачот одобрени од страна на ФТЦ.Во соопштението, Совршенство претставници рече дека тие се во "напредно дискусии со потенцијалните купувачи" и се надеваат дека ќе имаат договор заврши до крајот на септември.Ако договорот за продажба Lumiere не може да се достигне, Врв ќе биде побарано да го продаде Ameristar Св. Чарлс.Хотелот-казино е само надвор Св како да се игра покер во венецуела.

Луј.Совршенство, исто така, објави во средата дека тоа има дадено опции на акции и ограничени акции за речиси две дузина Ameristar директори како "еден поттикнување за вработување" со компанијата како да се игра покер помеѓу пријатели. "Ние сега се движи напред во заеднички начин, со јасен акцент на остварувањето на лесна интеграција, максимизирање на синергии помеѓу овие две комплементарни средства портфолија, и отклучување на вредност, која е создадена од страна на овој многу поголема компанија," Sanfilippo рече.Контакт репортер Хауард Stutz на [email protected] или 702-477-3871. Следете @howardstutz на Твитер..