Woodbine казино отвори фаза 3

After inking понудата се справи со италијанскиот мулти-производ агрегатор Ав Игри во септември, онлајн казино игри инвеститорот GameArt Ограничен сега има потпишано сличен договор со Британската фирма iSoftBet.Малта-базирани GameArt Ограничен откри дека најновиот договор ќе видите нејзината целосна библиотека на мобилни игри, вклучувајќи HTML5-friendly видео слотови како Цареви Богатство, Спартанците Наследство, Кралицата на Морињата и Магија Змеј интегрирани врз iSoftBet Игра Агрегација Платформа (ЈАЗ) и се ставени на располагање на сајтови кои почнуваат со NetBet.ко.велика британија woodbine казино отвори фаза 3. "iSoftBet материјали содржина на некои од светски најголемите и најуспешните игри оператори и ние сме возбудени дека нашето портфолио е сега на располагање на својата мрежа на операторите," читање на април 17 изјава од Маја Lozej, Главен Извршен Директор за GameArt Ограничен woodbine казино reopening датум 2021.
"Ние се особено возбудени за да биде нудат нашите слотови да играчи во Романија и Италија и план за потпора iSoftBet е лиценци да внесете нов јурисдикции во наредните месеци." За својот дел, Лондон-со седиште iSoftBet изјави дека неговата ЈАЗОТ иновации веќе избрана избор од над 1,500 видео слотови од над 35 програмерите вклучувајќи сака на Playson Ограничен, Habanero Системи BV и Реални Игри Ограничен, заедно back office која дозволува оператори за да се справи со сите нивни маркетинг активностите во едно место.Мајкл Probert, Раководител на Развој на Бизнисот за iSoftBet, изјави дека неговата фирма поседува лиценци од регулаторите во повеќе јурисдикции вклучувајки го Обединетото Кралство и Alderney и сега ќе бидат во можност да се "отворена врата" за GameArt Ограничен 'во нови пазари' како што се Италија и Романија woodbine казино. "ЈАЗ се појави како пазар-водечки агрегација платформа поради разновидноста и квалитетот на игри кои се нудат и на пазари можеме да го однесе партнери во ова партнерство со GameArt Ограничен зајакнува оваа позиција," читај изјавата од Probert. покер соба телефонски број.