Etn слот 10 100

PokerStars има најави дека ќе се одложи три на претстојните Европски настани се должи на загриженоста во врска со ширењето на coronavirus.Три настани се дел од покер оператор е "Патот кон PSPC' – нова серија на турнири.На турнири, кои беа закажани да се земе место во Германија, Франција и Шпанија, ќе биде rescheduled за подоцна.Во изјавата објавена на неговата веб-страница, PokerStars, рече: "Ние се тесно следење на ширењето на Covid-19 и работа со казина оперативни настани ние спонзор за да се обезбеди ние се чуваат до брзината со сите на најновите случувања."Ситуацијата е многу динамичен и телевизија турнири се голем дел од она што ние го правиме.Па ние сме endeavouring да се направи рамнотежа на угостителските на нашите играчи' сака, а исто така заштита на присутните, како и обезбедување на однесуваме одговорно."Во прилог на одложување на три турнири, операторот е воведување на мерки за безбедност во својата настани надвор од Европа за да се намали ризикот од инфекција etn слот 10 100. PokerStars ќе обезбеди рака sanitisers, се обезбеди на сите покер опрема е sanitised дневни и промена картичка палуби редовно на своите три претстојните настани во Бразил, Филипини и Русија.Минатата недела, Макао објавија својот бруто игри на приходите беше долу 88% од година на година за месец февруари се должи на влијанието на coronavirus.Во САД, на Орегон казино беше принуден да затвори по вработен стана на државата е трет позитивен случај. етил алкохол казино femme цена.