златен град казино Roanoke Va

Технички, Genting план да се претвори во Лас Вегас во Дресот на главата својата глава е уште години далеку од добива завршен.Но, уште сега, планови веќе се во тек да се изгради голем Места Светот Лас Вегас на 87 хектари земјиште на стариот и недовршени Ешалон развој сајт златен град казино roanoke va.
Genting претставници и службени лица од Невада се убедени дека изградбата на голем 3,500-соба, Азија-тематските одморалиште и казино комплекс ќе започне оваа година како што е предвидено.Гувернерот Брајан Sandoval изрази својата доверба дека проектот е да се движи напред дури и кога материјални развој на веб-сајтот сеуште не е од минатата година е најава.Но имало некои значителен напредок; тоа е само дека Установи Светот има избрано да го направи тоа надвор од вниманието на јавноста, залагајќи се за да го задржи конечниот планирање пред изградба официјално започнува е betonline добар покер сајт. "Од следната годишнина, на овој сајт ќе изгледа многу различни," проект портпаролот Стефан Фридмен, изјави Преглед Весник е витлеем па казино се отвори. "Ние навистина се вее под радар." Излегува, тоа бавно и стабилно пристап Genting е користење за Одморалишта Светот Лас Вегас беше предумисла одлука, врз основа на верувањето дека да се биде внимателен и прецизен за развој ќе доведе до повеќе поток-наредени процес на конструкција без преземање на кратенки и остварување на какви било компромиси.Ако ништо друго, тоа е далеку поинаков поглед од претходните сопственици на имот, кој беше принуден да се откаже од својата Ешалон проект кога рецесијата во суштина го прекина сите нови случувања во Лас Вегас.Бојд Игри, компанијата која беше зграда Ешалон пред тоа бил напуштен на крајот се продаваат на страницата за да Genting за $350 милиони евра.Со сајтот сега има нов закуп на животот со сопственикот кој се појавува да се дно џебови, дека огромен eyesore во Лас Вегас Лента, конечно, ќе им даде на начин да смешно богатата мега-одморалиште многумина веруваат дека ќе се стави на Лента се врати на freakin' мапата.Звучи како слатка предлог за град кој сериозно треба еден.И ако ништо друго, тоа навистина изгледа како Genting е ставање во работата, а не да се спомене време и трпение за да се види преку проектот и да се осигура дека нема камења се оставени unturned пред изградбата почнува.Дури и на друштвото врвни официјални, претходно Мајами-базирани Постар Заменик Претседател на Развој Христијански Goode пакуваат своите торби и ги остави Јужна Плажа за Западниот Брег, само така тој може да биде во близина за да го надгледува развојот.Тоа е посветеност со капитал "C".Има уште дека прашањето на стекнување на казино лиценца во Невада, но Игри Одбор за Контрола Претседател A е обложување и коцкање истото. Синтез призна дека тоа беше од огромно значење да се направи на компанијата подобност на слухот што е можно поскоро, со око кон држи во Мај или јуни оваа година.Иако Genting лиценца огласува повеќе и повеќе како формалност од било што друго, тоа сеуште оди во линија со компанијата методички пристап на покривање на сите свои бази пред тркалање до својата ракави да се започне со валканата работа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колаче казино бонус bez depozytu.