коцкање во индија хинду

Бис Бостон Харбор, на првиот Дин Места НАС игри сопственост не се наоѓа во Лас Вегас, е исклучено да се брз старт.Во Еверет, Маса.казино, која се отвори на јуни 23, испратени јули бруто игри приходи (GGR) од $48.57 милиони евра, според Масачусетс Игри Комисија (MGC).Бис Бостон Харбор е јули GGR беше потребно повеќе од приходите генерирани од страна на Заливот Државата други две игри properties – MGM Спрингфилд и места-само Plainridge Парк Казино (ППЦ) – во комбинација коцкање во индија хинду.
MGM Спрингфилд и ППЦ имаше јули GGR на $20.39 милиони и $12.53 милиони денари, соодветно.ППЦ, категорија 2 слотови објект, се оданочува на 49% од GGR.На што вкупно се оданочуваат износ, 82% се плаќа на Локална Помош, а 18% се распределени на Трката Коњ Фонд за Развој азија слот за светското првенство. MGM Спрингфилд и Бис Бостон Харбор, категорија 1 одморалиште-казина, се оданочуваат на 25% од GGR", рече MGC во соопштението.Три игри места во комбинација за $23.38 милиони даночни приходи за државата минатиот месец, со Дин сопственост сметководство за повеќе од половина од тоа се совпаѓа во $12.14 милиони евра.По се отворени за само осум дена во јуни, јули беше првиот полн месец за работа за Бис Бостон Харбор.Но, местото на одржување брзо да придонесе, иако скромно, да Дин втор квартал резултати.Компанијата изјави дека Масачусетс казино оштетени во $18.8 милиони евра во приходи и $100,000 во заработката пред камати, даноци, амортизација, и амортизација (EBITDA) за четврт завршува на 30 јуни. Во тие осум дена во јуни, Бис Бостон Харбор имаше GGR на $16.78 милиони долари во однос на $19.95 милиони евра за MGM Спрингфилд, кој е отворен на целиот месец.Додека јули беше подобар од јуни за MGM е Масачусетс сопственост, седмиот месец од годината беше третиот-најлошото полн месец за казино.Со исклучок на август 2018, кога беше отворен за само девет дена, MGM Спрингфилд три најлошите GGR месеци од лансирањето сите случи во првите седум месеци од 2019 – јануари, јуни и јули.Како на крајот на јули, дека интегрирани одморалиште има генерирани $252.82 милиони евра во GGR од отворањето, ставајќи го и зад околу $400 милиони евра во првата година игри промет MGM и Масачусетс се очекуваат кога имотот дебитираше.Спротивно на тоа, ако јули докажува да биде точна индикатор, $2.6 милијарди Бис Бостон Харбор лесно ќе го надмине државата, очекувањата од првата година GGR на $540 милиони евра.Бис Бостон Харбор, широко се видени од страна на Вол Стрит што се од суштинско значење за да Дин напорите да го прошири својот приход поток далеку од Макао, веќе се докажува да биде регионален гигант.Во околу 40 дена од денот на бизнис, казино notched GGR на $65.35 милиони, повеќе од комбинација Мај до јули сума за MGM Спрингфилд.На MGM сопственост не е само една се crimped од Дин казино.Претходно оваа недела, Близнак Река во Светот Стопанства, операторот на Род Ајленд две казина, рече дека тоа е поставување на надвор од 30 работници во својот имењак сопственост во Линколн, R азиски ресторан во близина на аделаида казино.

услови конкурентскиот притисок од новиот Масачусетс игри место.Многу погрешни насловот.Бис броеви се многу разочарувачки.Имајте на ум MGM потрошени 1/3 од цената на Дин Бис.Бис изгледа како тие ќе се населат во околу $43-$44 милиони денари месечно за околу $520 милиони GGR.Тоа е голем пропуштите од своите најнови guesstimate на $800 милиони Бостон, медиумите се обидуваат да се вртат на резултати, но само како MGM и Plainridge, Бис сега знае пазарот е заситен.Да не се трошат $2.7 милијарди долари, а потоа се задоволни со $520 милиони казино азија слот машини за продажба.