казино возраст во њу орлеанс

PokerStars' дизајни на потенцијално огромен Калифорнија онлајн пазарот зеде еден чекор поблиску минатата недела, по најавата дека светот е најголемата онлајн покер сајт е официјално затворен договор со Morongo Бенд на Мисијата Индијанците, како и состојбата најголемите картичка соби: Трговија Клуб, Хавајски Градини Казино и Велосипедот Казино.Гласини на договор, кој ќе теоретски им овозможи на PokerStars да им обезбеди на своите нови партнери онлајн покер софтвер и инфраструктура треба да регулатива стапи на сила, појави во Март, но беа направени службен во соопштението само неодамна.Тоа подразбира дека PokerStars е во потрага да се пред-се соочуваат со брендот под договор казино возраст во њу орлеанс. "Ние сме среќни да објавиме нашиот договор со овие основана и докажани организации кои ги претставуваат милиони Калифорнија покер играчи," Morongo Претседател Роберт Мартин беше цитиран како вели во порака казино старосната граница од 18 во калифорнија. "Ние сме убедени дека, заедно, можеме да ви понудиме безбедни, сигурни, висок квалитет на онлајн покер искуство, кои ги носи финансиски бенефиции во Калифорнија, додека обезбедување највисоко ниво на отчетност, избор, услуги и заштита на потрошувачите," додаде тој.Ослободувањето беше определен да се совпадне со Калифорнија на Собранието на Комитетот на Невладина Организација претрес минатата недела, на која жешка тема на дебата беше "лоша актер клаузула" и дали тоа треба да бидат вклучени во Калифорнија сметка, како што беше во Невада и Њу Џерси, во законски предлози досега.На клаузула би забрана компании кои продолжија да ја прифати НИ влогови по усвојувањето на Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA) во 2006 година, на тој начин се исклучи PokerStars од работењето во државата.Најголем дел од Калифорнија племиња се сите за клаузула, се разбира, плашејќи се дека тоа ќе биде невозможно да се натпреваруваат во регулиран пазар во која беа вклучени добро познат бренд како што е PokerStars.Калифорнија Племенски Бизнис Алијанса неодамна објави дека ќе блокира било законодавството кои би можеле да им овозможи на PokerStars да биде дел од Златните Државата онлајн игри на пазарот.Сепак, Мартин сведочеше на оваа недела слух, тврдејќи дека лошо актер клаузула ќе го ограничи обемот на и потенцијалот на пазарот казино старосната граница од 18 близина на мене.

"Напори од страна на неколку изберете интереси да се преработи долгиот и ефикасна политика со цел да се здобијат со конкурентска предност на пазарот или да се заклучи од одредени компании не е во најдобрите интереси на потрошувачите или на државата и ќе биде енергично се противат од нашата коалиција, онлајн покер играчи и многу други", рече тој казино возраст во атлантик сити. PokerStars одговори брзо."[Ние имаме] голема историја со Калифорнија покер играчи, кои сакаат ни во пазарот.Ние сме светски лидер во регулирани онлајн покер и задржете повеќе национални лиценци од било кој друг оператор.Ние со нетрпение очекуваме да се донесе нашите најдобри практики во одговорни игри, онлајн безбедноста, е-трговија, заштита на играчите фондови и игра интегритет на Калифорнија на пазарот", рече Гај Templer, Група Директор за Стратегија и Бизнис Развој за Рационално Група, PokerStars,' матична компанија, во соопштението.Со население од над 38 милиони евра, Калифорнија има потенцијал не само да се најголемата онлајн игри на пазарот во Америка, но, исто така, еден од најголемите во светот.Тоа е веројатно дека Калифорнија ќе биде следниот државата да ја регулира онлајн коцкање на интернет, но тоа е малку веројатно да се случи оваа година. покер турнир pasino ла гранде motte.