покер турнир Pasino гранде Motte

Азија лотарија технологија на услуги AGTech Holdings Ltd.се соочи со сериозен пад во второто тримесечје на приходи и покрај позитивното влијание на 2014 година FFIA Светското Првенство на Кина спорт лотарија.Во три месеци што завршува на 30 јуни, AGTech приходите падна од страна на повеќе од една четвртина до HKD 43.7 m (м), додека зголемувањето на share-based плаќања на директори и трошоците поврзани со тековните преструктуирање напори резултираа со нето загуба на HKD 42.9 m ($5.5 м) покер турнир pasino гранде motte. AGTech, главниот снабдувач на лотарија терминали на Кина Спорт Лотарија Администрација Центар, обвини на приходите и намалување на нивото на допаѓа-за-како хардвер на продажбата во AGTech ДОБИ Technology Co.поделба и април 2013 истекот на Лотарија Управување со договори, како компанија преоѓа во повеќе од игри технологија снабдувач.Но, основно виновник беше HKD 35m во share-based плаќања на директори, квалификувани работници и други квалификувани учесници во компанијата Споделување Опција Шема.Компанијата е прикачување својата иднина раст се надева на својата Среќа Трки виртуелна игра дербито, со мнозинство во сопственост на заеднички потфат со велика БРИТАНИЈА bookies Ladbrokes.Раст во таква висока фреквенција игри е забавена на доцна, но AGTech се надева дека Среќа Трки е предвидено rollout во други провинции од Хунан ќе додадете некои многу потребни oomph да приходи.

AGTech исто така се надева дека нејзиниот виртуелен спорт лотарија игра e-Топка, која што започна во Jiangsu провинција во ноември 2013 година, ќе се добие на нод да започне во други провинции, можеби дури и на национално ниво покер турнир perros guirec. AGTech се надева дека ќе биде меѓу среќа фирми признава право да се приклучат 500.com во обезбедување интернет и мобилни лотарија производи покер турнир во близина на мене. AGTech, исто така, очекува ДОБИ ќе профитираат на предвидениот терминал замена циклус, како и проширување на нејзините палета да вклучуваат видео лотарија терминали.

AGTech е исто така истражуваше "потенцијално возбудлива стекнување можност во Кина." Во меѓувреме, Шенжен-врз основа на Nasdaq-листата 500.com видов нејзините акции тепани од страна на акционерите убеден дека фирмата е изведба ќе опаѓа сега дека на Светското Првенство, преку.Инвеститорите возеше на цената на акциите надолу 5% набргу откако компанијата објавија ѕвездени Q2 заработка, но кулер глави се од преовлада и берзата има поврати дел од таа земја.Очигледно, некој да сфати дека Кина е целокупната лотарија на пазарот има само што започна да се искористи, остварување на долгорочна иднина blindingly светла за секој доволно среќни да се примени државата благослов да ја допрете оваа motherlode.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнир pasino светец-amand-les-eaux.