Spela гратис покер Utan Pengar

Greensburg-област жители кои сакаат да се коцка наскоро ќе веќе не мора да се направи на 40 или 50 километри возење да го стори тоа откако во средата Стадион Казино ДОО беше доделена Категорија 4 сателитски казино лиценца од страна на државата Игри Одбор за Контрола за да се изгради нова мини-казино на Westmoreland трговски Центар во Западна Пенсилванија.Се очекува да се отвори во 2020 година, да се Живее!Казино Питсбург ќе се јавите на 42-годишниот трговски комплекс се наоѓа во Hempfield Township, околу 45 минути возење од центарот на Питсбург, дома.Според Трибјун-Преглед.. spela гратис покер utan pengar. ...на напор од страна на Стадион Казино ДОО, во сопственост на Мериленд-врз основа На Cordish Компании, ќе го замени Бон-Тон стоковна дека затвори своите врати во август минатата година.Планираните услуги: Еднаш реновиран, на 100,000 sq ft просторот ќе имаат 30 маса игри и 750 слот машини, како што е претставено на игри одбор на состанокот во средата.Дополнително, новинска агенција објави дека во текот на претресот, казино на службени лица, рече дека вториот кат на сателитскиот казино ќе куќа ресторан и бар област, заедно со настани центар и entryway поврзани на на-сајт паркинг гаража.Работни места очекување: сослушувањето во средата, на следниов начин јавната средба во декември, каде што Cordish службени лица, рече дека предложените планови за казино може да резултира во некои 500 претежно со полно работно време работни места spela покер hemma нп pengar. Trib Живеат понатаму известува дека додека изградбата на временската линија допрва треба да се открива, уривање внатрешноста на продавницата започна во април.Победи за Westmoreland Каунти: Според извештајот на проектот се очекува да се генерираат годишни приходи од $188 милиони евра за Westmoreland Каунти, со $148 милиони дополнително од изградбата, која се очекува да се види 960 директни и индиректни изградба работни места.Управување со партнерот за Cordish, Џо Weinberg, се вели во изјава.. spela покер на интернет utan svensk licens. "Ние сме многу возбудени и чест да се додели дозвола од Игри на Одбор за Контрола и да им се заблагодарам за нивното разгледување.Ние со нетрпение очекуваме да работиме со државни и локални претставници, и на целата заедница, како што се движиме напред со развојот на вистинска светска класа дестинација која ќе ги привлече луѓето од целиот регион за единствена игри и забава искуство." Коцкање пејзаж: регионот во моментов поддржува три казина, вклучувајќи: Philly сопственост доделена обновување: Стадион е, исто така, развива многу поголема во Живо!Хотел и Казино Филаделфија, како и за време на состанок во средата, исто така, беше награден за Категорија 2 лиценца обновување за нејзината изградба.Компанијата исто така работи во Живо!Казино & Хотел во Arundel Мелници Мериленд и Xfinity во Живо забава комплекс во Филаделфија.Победа понудата: Во јануари 2018, Стадион Казино освои вториот круг на наддавање за да отворите некоја мини-казино во Пенсилванија, со Балтимор фирма tendering победничка понуда на $40.1 милиони евра.Како услов за продажба, организаторот е потребно да се отвори својот нов коцкање место во внатрешноста Westmoreland Каунти и во рамките на 15-километри радиус на регионот Derry Township.Овозможување на законодавството: Игри На Проширување Акт 42 донесени од страна на Гувернерот Волкот во 2017, ги поставува темелите за сателитска казина во североисточната U најдобри рака во texas hold ' em покер.

државата, како и за интернет и мобилни коцкање и дневни фантазија спорт и спортски коцкање.Законодавството исто така овластен камион запира, во државата да понуди игри терминали и аеродроми за да додадете игри ложата.Стечај поднесување: Две големи liquidators, Големиот Американски Група ДОО од Лос Анџелес и Тигар Капитал Група ДОО Њујорк, се здоби со ниско ниво онлајн малопродажба [На Бон-Тон Продавници Inc] и поранешна стоковна синџир е недвижен имот и средства, во која беа вклучени 22 својства и 201 изнајмени локации, во стечај судот аукција на 18 април, 2018 најдобри рака во omaha покер. Конкурс стапки: Според Март извештај од Трибјун-Преглед, повеќе од 10% од трговскиот центар е речиси 100 малопродажни места, вклучувајќи го и поранешниот Бон-Тон локација, беа слободни во времето.И таа бројка не ја земат предвид патент затворачи.Трговскиот комплекс, еден од најголемите во западниот дел од државата, може да се види прелевање нога сообраќај од доаѓањето казино, кој ќе биде уште еден плус имајќи предвид дека конкурс стапки на центри на целата територија на земјата е во 10.2% и продолжи да расте, според недвижности истражувањето фирма Реис Inc.цитирана во април Ројтерс извештај..