покер турнир во близина на мене

Франција е Услуга Централна des Курсеви и Jeux (SCCJ), кој е одделение во рамките на Франција национална полициска сила која го надгледува земја трки и обложување услуги, има денес потпишаа Меморандум за Разбирање (MoU) со Sportradar, компанијата која обезбедува меѓународно-почитувана, откривање, образование и интелигенција услуги за спорт и законот за спроведување на целиот свет.Под условите на меморандум за соработка, обете страни активно ќе се вклучат во размената на експертиза, статистички податоци, информации и/или трендови, како тие се однесуваат на спортски интегритет.Покрај тоа, двете страни сега ќе започне истражување на проектите кои тие можат да соработуваат на или поддршка едни на други.Веднаш по официјалното потпишување на меморандум за соработка, Philippe Menard, на SCCJ е Главен рече: "Нашата цел во Франција е да бидете сигурни дека ние сме во првите редови на борбата против натпревар fixers и манипулатори.Што бара од нас да се идентификуваат најмоќните сојузници, да ни помогне за засилување на нашите одбрани.Нашата неформална соработка со Sportradar до денес ни го оставија не се сомневам дека денес е потпишување е силна изјава на намера и ние со нетрпение очекуваме да работат поблиску со своите специјалисти за заштита на француски спорт" покер турнир во близина на мене. Sportradar Интегритет Услуги генерален Директор Андреас Krannich додаде: "Ние веќе работеле заедно и fruitfully со Г-дин Menard и неговиот тим во минатото, гледајќи разни спортски настани одржани во Франција и, исто така, поддршка на нивните напори околу УЕФА ЕУРО 2016 година турнир хостирани во Франција.Јасно ми беше дека ние може да се направи повеќе во иднина и со овој меморандум за соработка се поставува ни се да се започне идентификување на други начини за нас да ги споделиме увид и се развие истраги.Тоа е толку охрабрувачки да се видат SCCJ живеат духот на Macolin Конвенцијата и ние се чест што тие ни веруваат да ги поддржи напорите на француската Национална Платформа оди напред".ЗА SCCJ Услугата Централна des Курсеви и Jeux ("SCCJ") го сочинува дел од Централната Дирекција на францускиот криминалистичка Полиција и е одговорен за надзор на игри установи, racecourses, коњ и спортски обложувања и игри поврзани со новите технологии.Тоа спроведува административни полиција и криминална полиција мисија.Тоа обезбедува почитување на регуларноста и интегритетот на игри, што тие можат да бидат, како и за заштита на играчите и одбрана на интересите на Државата, а врши административни истраги во областа на игри регулатива.За повеќе информации за SCCJ, ве молиме посетете: https://www.police-nationale.interieur.gouv.fr/Organisation/Direction-Centrale-de-la-Police-Judiciaire/Service-central-des-courses-et-jeux ЗА SPORTRADAR Sportradar е глобален лидер во разбирањето и примената на моќта на спортот податоци и дигиталните содржини за своите клиенти во целиот свет.Компанијата е Интегритет Услуги работење обезбедува Измама Detection System (FDS) до неколку федерации низ 13 спортови, вклучувајќи ФИФА, AFC, УЕФА, Светот Рагби, NHL и НБА.Овој уникатен систем им овозможува на Интегритет Услуги тим за следење обложување однесување и модели во светот и да се идентификуваат сомнителни активности.Овие заклучоци се докаже од непроценливо значење за спортски федерации и за спроведување на законот кои се во потрага да се посочи натпревар-fixers.Интегритетот Услуги, исто така, вклучуваат Измама Превенција Услуга (FPS) преку кои Sportradar нуди образовни алатки и услуги кои се доставени до лиги и клубови низ светот.Овие се покаже за да се зголеми свеста на нелегалното обложување и натпревар-одредување меѓу оние кои се вклучени во спортот.Повеќе од 800 бизниси во над 80 земји се потпираат на Sportradar податоци длабочина и квалитет на услуги во нивниот секојдневен бизнис.Со седиште во Швајцарија, Sportradar има канцеларии во 30 други градови и вработува преку 1,750 искусен персонал во светот.За повеќе информации за Sportradar, ве молиме посетете: www.sportradar.com покер турнир pasino светец-amand-les-eaux. For понатаму притиснете на прашањата: Алекс Inglot Раководител на Комуникации Sportradar AG СТР: +44 203 695 22 14 E-mail: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога ќе burswood казино се отвори.