е Kickapoo орел помине казино се отвори

Многу на вчудовидени од Шелдон Adelson е крвен притисок, планира да ја легализира онлајн игри на среќа во Калифорнија се во полн замав со два покер записи во моментов е во рацете на Калифорнија законодавната власт.Тоа стана малку позната тајна дека Златниот Државата е обликувањето нагоре за да го внесете расте онлајн игри на пазарот во Америка и додека многу од потенцијалните оператори се salivating да се добие парче од акција, еден истакнат покер сајт е плаче фаул над она што тој го смета како "лажно претставување" на минатото. PokerStars е angling да влезат во Калифорнија на пазарот треба да онлајн игри на среќа станува правна во државата.Но, нејзините намери се сретна со широка опозицијата од страна на државата е Индијански племиња, многу од кои се заинтересирани да се банда нагоре за да се спречи Ѕвезди од влез на потенцијален пазар.Таа точка беше направен emphatically јасно кога над десетина племиња објави соопштение во минатата недела, експлозија PokerStars' се обиде да партнер со најмалку еден Калифорнија племе.

"Најновите вести извештаи укажуваат на тоа дека онлајн покер оператор, PokerStars, е во партнерство на преговорите со [Morongo Индискиот племе] и две или повеќе картичка клубови да нудат онлајн покер во Калифорнија," изјавата рече е kickapoo орел помине казино се отвори. "Иако ние во моментов имаат малку различни погледи на правната рамка за Внатрешни Интернет Покер во Калифорнија, нашите племенски владите се единствени во нашите непоколебливи опозицијата за олеснување на регулаторни стандарди кои ќе се приспособат на лоши актери чии минатото однесување и расипани брендови и средства ќе еродира интегритетот на Внатрешните Интернет покер е предмет на разгледување," Уф.И покрај верувањето дека Холивуд е веќе полна со лоши актери на буквалното различни, државата е Индијански племиња се мртви сет на не со додавање на уште еден за тоа.Двете сметки кои се во моментов во печка – SB 1366 и AB 2291– имаат различни јазици кои се содржани во рамките на нивните соодветни записи.Но, едно нешто што и двете се согласуваат на е вклучувањето на "лошиот актер" клаузула дека во суштина го спречува компании кои имале американскиот пазар по Незаконско Интернет Игри за Спроведување на Законот (UIGEA) беше донесен во 2006 година е kickapoo среќа орел казино отворена во орел помине. Но, не гледај сега, бидејќи PokerStars не се случува да ги споделите својата компанија се stomped на теренот без одговор.Тоа е токму она што компанијата не минатиот петок кога Ерик Hollreiser, компанијата е раководител на одделот за корпоративни комуникации, објави соопштение, во суштина градење на себе како компанија која има беспрекорна репутација е kickapoo среќа орел казино во орел помине отвори.
"PokerStars акции на верувањето дека идните лиценцирање рамка за онлајн покер во Калифорнија треба да се базира на највисоките стандарди на соодветноста дека зголеми заштитата на потрошувачите и потрошувачки избор," PokerStars рече. "Ние постојано се сретна тие стандарди во јурисдикции ширум светот, каде ние се одржи на 11 лиценци – повеќе од било која друга компанија, вклучувајќи ги и лиценци во водечка Европска јурисдикции, како што се Италија, Франција и Шпанија." Додека никој не може да го оспори Ѕвездите' продолжите, ако било кој од овие записи се пренесуваат дека на "лошиот актер" клаузула е железо-голи, тоа нема да биде тешко за компанијата да се најде на задната врата во Калифорнија.Тоа е уште можно; тоа едноставно нема да биде било полесно отколку што е сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre евтини казино соби во shreveport.