казино машина Sous Nantes

Mukul Pahuja порази Џејк Toole, во главите-up акција, да ја освои неговата втора Светската Серија на Покер Коло прстен во $1,675 Главниот Настан се одржа во Harrah ' s Одморалиште во Атлантик Сити.Доаѓаат во Светската Серија на Покер (WSOP) одев низ покер светот вреска надолу мојот tannoy дека Mukul Pahuja требаше да победи на WSOP нараквица.Тој беше еден од најпознатите во форма играчи на годината, и тој дојде далеку со ништо друго туку deepish работи во Главниот Настан за $52,141 резултат казино машина sous nantes.

[Image Кредитна: WPT]На WSOP никогаш не е среќен stomping земјата за Pahuja, но истата не може да се рече за Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) настанот се одржа во Harrah ' s Одморалиште во Атлантик Сити, каде во 2009 година, паричните игра мелница, се претвори во две импресивни перформанси, и направено WSOPC златен прстен, земајќи дома над $120,000 во процесот Кој го даде победа Pahuja нова визија во животот.Со неговата сопруга на своја страна, тие го оставија своето детство дом во Њујорк, и се упати надолу за да Флорида за да живеат како професионален покер играч.Остатокот, велат тие, е историја.Оваа недела Pahuja се вратија во Атлантик Сити – на сцената на неговиот покер раѓање – и тој само отиде и го направи тоа повторно.Продолжува богатата вена на форма што видов него торба третото место заврши во WPT Монтреал, пред неколку недели, Светот Покер Турнеја (WPT) Сезона XII Играч на Годината на врвот на 460 играч на полето за да победи на $148,345 првата награда во $1,675 Главниот WSOPC Настан казино машина sous марсеј. "Тоа беше мојата прва голема купи-во", рече Pahuja на неговиот четвртото место заврши во 2009 година законската возраст за да внесете казино во канада. "Тоа беше $5,000 купи-во и пред сé е стандардизиран како $1,675 е пресуден.Јас се сеќавам победа сателит во кои турнир и тоа беше голем скок за мене.Мојот пред најголемите парични беше некои мали купи-во турнирот и јас завршив преземање на четвртото за како $70,000 или така.Тоа е неверојатно недела и вид на воведе мене повеќе, па турнир во покер.Недела тука во Harrah ' s беше катализатор за мене." Pahuja е победа значи дека тој ќе заврши година, на истиот начин на кој тој почна – со висока.Тој има освоено $1.5 м во живо на турнирот заработка, што го прави 49 законската возраст за да внесете казино во индијана. најуспешните живеат турнир играч на 2014 година, и тој, исто така, го има тоа WPT POY насловот за да подигнете.На својот пат до победа, Pahuja елиминирани пет играчи на конечната табела, вклучувајќи Toole во многу краток главите-up одговараат.Други notables на парични средства во случај вклучени WSOP хривнија на победниците на Грег Kolo и Брајан Lemke кој завршил 24 и 33rd соодветно законската возраст за да внесете казино во аризона. WSOPC Harrah ' s Атлантик Сити Конечна Табела Резултати 1. Mukul Pahuja – $148,345 2.Џејк Toole – $91,722 3 казино во близина на мене њу џерси. Gajan Jeganathan – $67,006 4.Мајкл Dentale – $49,673 5.Џејмс Petolicchio – $37,357 6.Адам Teasdale – $28,487 7.Џеси Коен – $22,046 8.Јосиф Liberta – $17,298 9.Дејвид Matthews – $13,766 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на мене њу орлеанс.