шансите на притискање на црно на рулет

Reggie Бартон нарекува неговото "ако не сега, тогаш кога?" момент.Во средината на 2009 година, MGM Мираж Корп беше намалувањето својата комуникација на персоналот како на рецесија заострените својата контрола врз компанијата, гејминг индустријата и заедницата.Бартон, 47, кој ја надгледуваше корпоративни и заедницата работи, одлучи да започне свој бутик за односи со јавноста и консултации бизнис шансите на притискање на црно на рулет. "Во нашиот оддел се случува преку некои промени, како на пример намалување на персоналот големина," рече Бартон. "Тоа беше доста ми е јасно дека мојата позиција требаше да бидат елиминирани.Наместо да бараат можности во компанијата, имав тој момент." Тоа е пет години, бидејќи тој започна со Reggie Бартон Комуникации, а тој нели погледнав назад.Тој го започна компанија со еден клиент: Разговараат Консултанти, инженеринг фирма да работи на CityCenter.Бартон и помогна на компанијата со стратегиските комуникации.Денес, тој се справува комуникации се работи за Банка од Невада и Невада Ресторан Услуги — матичната компанија на Dotty е таверна на синџирот на производство, како и delving во јавни политики и застапување прашања, вклучително и за медицинската марихуана, Интернет игри на среќа и универзална позадина проверки за пиштол сопственост казино cabourg boite де nuit.
"Јас сум постојано ротирачки четири до шест клиенти," рече Бартон казино cabourg jour de l'. "Се чувствувам како да тоа е она што јас можам да направам за да биде успешен." Бартон беше новинар за Рено Весник-Списанието во почетокот на 1990-тите, кога тој се даде шанса да работат во односите со јавноста, оддел за Националната Фудбалска Лига Сан Диего Полначи.Тој се пресели во Лас Вегас, во 2000 година, да го надгледуваат за односи со јавноста за Циркус Циркус, на крајот пренесување на корпоративни комуникации страна за Mandalay Одморалиште Група.Кога компанијата била продадена во 2005 година на MGM Мираж за $7.9 милијарди долари, Бартон се приклучи на новиот сопственост е корпоративни комуникации и односи со јавност тим.Меѓу неговите работни задачи беше ракување работи за MGM на различноста програма.Бартон рече тој имал поддршка на неговото семејство, корпоративни комуникации соработници и блиски пријатели во започнувањето на неговите односи со јавноста бизнис.На потег, исто така, дозволено Бартон да филијала надвор игри.Бартон има еден вработен — самиот.Тој соработува со други маркетинг професионалци, како што се рекламирање експерти, медиуми купувачи и веб дизајнери казино cabourg il est ouvert.
"Просторот е повеќе приемчив за работа со други консултанти или други единствена лекари," рече Бартон.Тој сеуште работи надвор од својата матична канцеларија, но ќе се направи употреба на канцелариски простор понудени од страна на неговите клиенти реката казино riverview ресторан со мени. "Начинот на кој бизнис е денес, клиентот очекувања не се базираат на плоштадот снимка од вашата канцеларија или ако имате кошарка обрачот во задниот дел," рече Бартон реката казино rv парк laughlin невада. "Тие само сакаат да знаат што ви се достапни кога ќе ви треба, и е вашата стратегија за точка." Прашање: Зошто не ти започнете свој бизнис, а не да се погледне за друг корпоративни односи со јавноста позиција?Одговор: Тоа беше доста ми е јасно имаше можност за некој со мојата позадина.Знаев други компании биле елиминирање на клучниот кадар во нивните комуникации одделенија.Имав некои разговори со MGM за тоа што некои консултантски околу различностите.Тоа е област која јас се развива некои експертиза во.Прашање: Кои беа вашите првични мисли за разгранување надвор на вашиот сопствен?Одговор: Тоа не беше како што беше скокање од авион во 30,000 нозе без падобран.Тоа е стратешки, и тоа беше се пресметуваат.Јас направив мојата домашна задача.Тоа беше тешко?Апсолутно.Секогаш постои стравот.Но имав голема односи.и јас се потпре на тие односи.Прашање: Што грешки не ти се избегне?Одговор: јас не сакам да расте премногу брзо и мора да ангажира вработени.Наместо ангажирање на вработените и надевајќи се дека бизнис доаѓа, одлучив да работам повеќе заеднички.Прашање: Зошто да не ставите вашето име на бизнисот?Одговор: Една грешка мали фирми имаат тенденција да се направи е разбирање кој сте и што вашиот бренд претставува.Јас не се случува да се излезе со некои nebulous име.Луѓето поврзани мојата кариера со чесност, интегритет, голема работа и голема личност да работат со.Имав многу капитал вградени во мојот углед.Прашање: Што е право големина за вашиот бизнис?Одговор: јас би рекол кога ќе си уште се добива покани и никој не се жалат на квалитетот на работата, тоа е кога знаете дека имаат право големина.Мојот најголем страв е да се има премногу се случува и да почнам да жонглирам) и работи падне преку пукнатини.Не сум имал тој проблем.Прашање: Дали ќе претпочитаат долгорочни клиенти или проектот само за клиенти?Одговор: сакам retainer клиенти, бидејќи тоа им овозможува стабилност во однос на паричните текови, што е она што ќе го попречат мал бизнис пред нешто друго.Ми се допаѓа проекти, но јас сум многу picky и претенциозен за проектот.Тоа мораше да биде нешто што е од голема важност за заедницата.Јас сум се движат повеќе во последните неколку години во застапување.Прашање: Дали ќе се најде себе си да се натпреварува со голем односи со јавноста фирми за бизнис?Одговор: Кога јас прв почна, јас се користат да се имаат фирми ме викаат и да каже, 'Reggie, тука е (барање за предлог) дека ние нема да ја допре, бидејќи ние сме премногу зафатени.' Сега, јас не се тие повици.Јас би наместо да се фокусира на клиенти кои го цениме фактот што имам 15-плус години во оваа индустрија и јас може да им помогне со стратегиски комуникации, корпоративната и општествена одговорност, разновидност, застапување, теренски и сите други нешта, тие се обидуваат да направат околу комуникации.Јас само не се MGM или Mandalay Одморалиште Група зад мене.Но, јас имам тоа искуство.Прашање: Како не ви заврши работа за Сан Диего Полначи?Одговор: ми беше понудено за практикантство со тимот каде што одат на тренинг кампот и во основа го пробате.Практикантство како што работат на вашиот пат во работа.Немаше никакви гаранции.Јас тоа го направи преку камп за обука и сезона.Месеци подоцна, тимот одигра во Супер Боул во Мајами.Во професионален спортски живот, една година е еквивалент на три или четири години на работа.Оди на Супер Боул е како пет години.Вие не имаат живот..