казино Cabourg Il Est Ouvert

Шкотскиот трки ќе се врати на 22 јуни, откако во земјата, владата потврди дека професионалниот спорт може да се продолжи, по coronavirus ограничувања се олабави.На пренесени Шкотскиот владата најави дека беше внесување Фаза 2 на својата COVID-19 заклучување излезна стратегија, со елитен фудбал, рагби и трки во можност да продолжи од понеделник, зад затворени врати со соодветна здравствена заштита мерки во место.Шкотскиот Трки и Британскиот Horseracing Орган (BHA) ги потврди првите трки тела од 16 Март ќе се одржи во Ayr Racecourse, без гледачи на 22 јуни.На средбата ќе бидат првите три да се одржи во првата недела од Шкотскиот трки е продолжување, со две закажани на Хамилтон Парк на 24 и 28 јуни.На BHA поздрави овој потег, да се спомене дека horseracing е Шкотска е вториот најголем присуствуваа спорт на годишно ниво, генерирање на повеќе од £300 милиони ($371m) годишно за Шкотскиот економија.Враќање на Шкотскиот трки, исто така, ќе значи чистокрвни трки ќе се продолжи безбедно низ Велика Британија, кои за прв пат се вратил во Англија на 1 јуни, под строги социјално дистанцирање, лекарските прегледи и други прописи за безбедност казино cabourg il est ouvert. BHA извршен ДИРЕКТОР Ник ' Рѓа, рече: "јас сум многу задоволен што Шкотскиот трки се врати безбедно од следниот понеделник."Тоа е знак на horseracing е подготвеноста дека ние сме првите големи спорт за да се вратите во Шкотска како закрепнување од COVID-19 продолжува.Ние сме многу благодарни за поддршката на шкотската Влада во овозможување на овој ризик-успеале да се вратат." реката казино riverview ресторан со мени.