казино во свети Francisville La

alaxy Entertainment Group Ltd, на Макао казино оператор основана од страна на милијардер Луи Че Ву, leapfrogged своите ривали во септември да се фати доведе учество во игри на приходи за прв пат.elco Круна Забава Доо беше четврта во листата, со 12.6% од уделот на пазарот, во споредба со 10.9% од Дин Macau Ltd казино во свети francisville la. MGM Кина Holdings Ltd имаше 10.7% од пазарот во септември.acau е казино GGR за септември падна за 11.7 проценти од година на година да MOP25.6 милијарди долари (US$3.2 милијарди долари), градот Гејминг Инспекција и Координација Бирото, рече во понеделникот blackjack hand signal for double down. Врз основа на нашиот канал проверки, ние проценка на VIP приходи да се откажат од 25% до 30 проценти од година на година во септември, уште повеќе го влошува од -17 проценти од година на година во август 2014 година како ВИП играчи се постават ниска за политички настан и junket ликвидност останува тесни," Кредит Свис, AG, рече во понеделникот.nalysts имаше, исто така, предупреди на застој во маса приходи минатиот месец blackjack hands in a row.
Ние се процени дека масата на пазарот (табела само) би можело да биде од страна на околу средината на тинејџерите (процент од година на година) во септември, слични на +15 проценти од година на година во август," напиша на аналитичарите во инвестициска банка blackjack hands against the dealer. Апсолутно долар ниво на GGR беше најнизок во речиси две години (ноември 2012 во MOP24.9 милијарди долари), со сите интервенирање месеци и во вишокот на MOP26 милијарди долари," Сојузот Игри Истражување Macau Ltd се вели во забележете исто така во понеделникот.espite слаби резултати за септември, акциите на шест казино concessionaires во Хонг Конг тргување се зголеми не помалку од 3.6 процент на понеделник како туризам на пристигнување да се Macau скокна во првите пет дена од денот на октомври. blackjack hand with ace counted as 11.