коцкање сајтови со слободни пари без депозит

Ebbe Groes, EveryMatrix извршен ДИРЕКТОР, зборуваше исклучиво за Коцкање Insider за компанијата година досега, и зошто тоа има избрано да го следи бизнис план на специјализација.Колку има првата половина на годината беше EveryMatrix?Оваа година е одлична.Тоа е консолидација на нашите сегашни премиер производ, CasinoEngine, и во смисла на развој и нови бизнис.Ние сме возбудени и јас очекувам ние ќе бидеме во можност да го објави помеѓу сега и iGB Живеат потпишувањето на многу голем клиент, најголема уште на казино платформа.Овој договор го следи неколку други " тиер-еден клиенти со помош на нашата казино производ денес.Нашиот бизнис модел промени, како и кога ние лево на start-up бела етикета простор пред некое време, и ние сме среќни што можеме да се фокусираат целосно на доведување на одборот големи операции.Ние сме победа над воспоставено клиенти со продажба на специјализирани производи, наместо само продажба клуч на рака решенија.Ние одлучивме да се растојание компанијата од белата етикета простор и не се натпреваруваат со секој бизнис.Досега, овој потег има исплатеше и тоа е многу благодарна процес.Друга важна промена ние направивме оваа година е во врска со нашата B2C операција.Пред неколку недели, ние најави продажба на Jetbull, што беше сосема ние кои се чуваат за долго време, речиси од самиот почеток на компанијата.Значи, тоа е продаваат надвор, и додека ние не се заврши тоа, сепак, ние сме во преговори, исто така, да се затвори нашите бели етикета бизнис и да се стави нашиот целосен фокус на тоа софтвер провајдер.Тоа е доста голема промена.Како функционира продажба на Jetbull промена EveryMatrix бизнис модел, и она што ви се надевам дека за да се постигне?На врвот-вршење на компаниите во нашата индустрија се повеќе фокусирани.Јас сум секогаш се восхитуваат Kambi, Еволуцијата Игри, NetEnt и компании како што е овој за целосно престојуваат надвор од платформа и B2C лиценцирање.Ние сме биле во тие области за некое време и тоа ни служеше добро, но ние сме сега во позиција која е малку луксуз, каде што можеме да го одбиете овој вид на бизнис и наместо да работат со други компании во тој простор.Ние може да се фокусира на тоа чисто софтверски услуги.Ова, се разбира, се уште значи за лиценцирање, но само како софтверски услуги и не морале оператор лиценци.Работа во B2C никогаш не бил планот, но кога имате бренд, не се обиде да го стори и со тоа.Јас сум среќен што ќе се најде дом за тоа.Имаме добар однос со AMGO како тие се веќе постоечки клиент од нас имале.Тие купија Jetbull и се додадени некои моќ на нивните брендови.Тие сега ги користи оние кои се придобивките кои доаѓаат со има повеќе брендови.Кога зборувавме во МРАЗ ќе ми кажа вашиот казино нуди ја турка и развива.Е дека најголемите производ?Во моментов, CasinoEngine е нашиот најголем голема производ и тоа ги надмина нашите очекувања во изминатата година, и очекуваме од другите страни за да се приклучат.Производот треба да се очекуваат најмногу од оваа година е и нашиот спортски производ, OddsMatrix.Почнавме со изградба на целосно управувана sportsbook, но тоа беше без платформа, чисто за приклучување во, во стилот на Kambi, може да се каже.Подоцна, ние додаден платформа, а потоа дојде на казино и плаќање на производи што ја имаме денес.Спортот е нашето потекло и исто така на повеќето комплексни производи.Тоа не е без причина специјалисти во овој сектор имаат поминато доста пари и имаат голем тим на ова.Пред неколку години, почнавме да ги обноват производ од нула, да се направи повеќе конкурентни.Кога започнавме проектот, знаевме да се прави нова верзија на нашата спортски производ ќе биде доста време одземаат.Што се надеваше, за 18 месеци помалку од она што не се.Но, ние сме конечно има со што.Нашите back-end е подготвен за повеќе од половина година и ние сега се преселила првиот од нашите постоечки клиенти на нова пред крајот.Ова е, се разбира, суштински дел на корисничко искуство.ТОА ни дава можност за конечно да се натпреваруваат правилно во спортски простор.Првиот бран е миграција на сите клиенти пред почетокот на новата фудбалска сезона.Овој спортски производ се продава и како клуч решение и како самостојна производ.Една од многуте работи што не беше да се интегрира во ист начин како и нашиот казино.Ова го прави доста лесно за клиентите и на било кој од нашите казино клиенти може да се земе овој производ; тоа е исто API управува со нас.Амстердам ќе биде прва главна конференција на која се започнува со овој производ и, од тогаш натаму, ние ќе се изгради некои импулс за МРАЗ следната година.Ќе стартува вашата esports услуги на почетокот на годината; како што развиена од?Тоа е навистина добра.На esports услуги се потпираат на нов производ, ние се разговара.Една од клучните работи за нашиот нов спортски производ е нејзината мазна и лесен процес на додавање на нови пазари.Кога ќе се погледне esports, јас мислам дека ние успешно креиран 150 нови пазари.Ова не би биле можни во стариот систем, особено во толку кратко време.Кога сме надвор покажува овој производ, ние добиваме многу добра повратна информација за тоа, бидејќи на нејзината длабочина на информации.Убаво е да се има esports производ треба да се гордее, но за мене тоа е најмногу благодарна за да видите како што доставени докажан концепт во една сосема нова област кај нас.Ние сме биле во можност да се создаде сите оние пазари, вклучувајќи автоматско порамнување, и сè што сакате во модерна sportsbook.Тоа е производ што навистина се издвојува за нас коцкање сајтови со слободни пари без депозит.

Luckbox е првиот живеат клиент за esports, сега е во јавна БЕТА фаза и бараат да се движи напред.Она што ние би сакале следно да направи, се обидува да се изгради кул пред крајот, како и какви се шансите на flopping на стрејт флеш (straight flush во texas holdem. Luckbox е специјалист во ова, па убаво е да се работи со нив.Тие се изградени нивните сопствени пред крајот на задниот дел од нашите sportsbook и нудејќи им флексибилност е клучна стратегија за нас какви се шансите на коцкање. Luckbox сега е една од два клиенти кои имаат нашите sportsbook но со сосема поинаков пред крајот.Другиот е компанија наречена Bookee дека има еден удар, Тратот-esque мобилен стан кој се наоѓа на врвот на нашата sportsbook. Luckbox и Bookee се сосема различни, но тие двете приказ нарачана пред-завршува изградена од страна на самите себе.За да го покажат она што ние го градиме таму, тоа би било кул да овозможи клуч на рака-тип, спремен-за-испорача пред крајот за esports.Откако ќе го добиете преку првиот бран на барања од нашите клиенти, на предната страна-на крајот ние сме лансирање сега, тоа е она што ние ќе се сврти кон следниот какви се шансите за добивање на 0 во рулет. Stian Hornsletten, CasinoEngine извршен ДИРЕКТОР и EveryMatrix Ко-основач, рече регулаторните промени во Шпанија ќе помогне во развојот на вашата операции таму.Може да ни даде некои повеќе детали за ова?Она што се случува, и тоа не е специфична за Шпанија, е дека " тиер-оние кои се борат да бидат технички согласност.Ајде да ги Проверка на Реалноста, животна велика БРИТАНИЈА услов кој чини многу луѓе многу пари и време.Ако го направите ова, како дел од казино апликација, која е нешто што може да го направи, тогаш ќе може да се приклучиш ова во вашата платформа и потоа се во согласност за казино дел.Можете да го видите овој микс на усогласеност барања, некои се за казино искуство, и во некои се за поврзување со играч база на податоци за земјата.Во случај да сте во можност да се обрати на казино специфични делови на барања, тогаш нашите клиенти можат да се потпрат на нас да се справи со тоа.Тоа е кул функција на тоа да се биде во можност да се кандидира на целиот казино искуство надвор нашата платформа.iGB Телевизија е само зад аголот, што можете да ни кажете за вашите планови за изложбата?iGB Живеат отсекогаш бил крај за нас како оваа конференција е одлична можност да ги задоволи клиентите, така што има многу на нашиот тим наслов таму.Ние сме желни да покажат новиот спортски производ и да ви објасни како нашите клиенти успее да го доведе индустријата преку технологија.Ние сме, исто така, лансирање на нов корпоративен веб-сајт.Нашиот тим во моментов е ставање преку финалното тестирање и подесување така што ќе бидат подготвени за Амстердам..