рубин слот без депозит кодови

Вчера, Оклахома Гувернерот Кевин Stitt (R) потпишаа два дополнителни племенски игри compacts — договор поголеми и помоќни Мајчин Американски племиња во Порано Државата се расправаат е нелегално.Првиот рок гувернерот го погоди занимава со Kialegee Племенски Градот (KTT) и Обединетите Keetoowah Бенд на Cherokee Индијанците (UKB).Аранжмани им овозможи на племиња, за да се изгради нов казина на стекнатите земјиште надвор од нивните федерално признат резервации.На KTT — очекување на сојузниот одобрување од американското министерство за Внатрешни работи — стекнато овластување од Stitt да се изгради казино во источна Оклахома Каунти во Choctaw Патот.Под условите на приходи споделување договор, племето ќе им даде на државата 12 отсто од својот бруто игри приходи (GGR) добиени од слот машини за првите две години во работењето.Стапка ќе се зголеми на од 13 до 15 проценти секоја година потоа, преку 2035, конечниот процент врз основа на вкупниот годишен победи.На UKB компактен им овозможува на племето да се изгради казино во Логан Каунти, и споделување на 12-15 отсто од својата слот машина победи со државата врз основа на вкупните приходи.Двете compacts не го дозволуваат спортски обложувања ниту куќа-banked маса игри.Приходите од игри со карти не banked од куќата (покер, на пример), се оданочува во 18 проценти во двете compacts. Stitt е во правна борба со државата трите најголеми племиња: Chickasaw, Choctaw, и Cherokee нации.Државата доби $138.6 милиони од 35 федерално признат племиња кои работат на игри во последните откриени фискалната година (2018).На три различни племиња колективно изнесува $90.6 милиони евра.Племенски GGR изнесува над $2.92 милијарди долари во FY18. Stitt сака повеќе од игри дестинации.Според нивните претходни обединета игри compacts, која Stitt тврди истече по 15-година стартуваат на 1 јануари 2020 година, Оклахома племиња споделување помеѓу четири до шест проценти од нивните слот машина победи со државата.Табела игри се оданочува 10 проценти рубин слот без депозит кодови. Stitt бара поголем племиња преговара со државата и предложи на приходи споделување стапка од околу 25 проценти од нивните слот победи.Племиња имаат тужена страна на гувернерот на тврди дека нивните претходни compacts автоматски се продолжува за уште 15-годишен мандат.На Chickasaw, Choctaw, Cherokee, а шест други Оклахома племиња се бара инпут од државниот Врховен Суд за да ги решат дали новиот compacts се потребни.Тие исто така се прашуваат за она што вид на авторитет Stitt има во постигнување игри однос на племето-по-племе основа.Мајчин Американски лидери дополнително се предизвик на гувернерот моќ да се прошири игри, како што направи и со првите два нови compacts постигне со Otoe-Missouria Племе и Comanche Нација со нивно одобрување спортски обложувања привилегии.На нови договори склучени меѓу Gov рубин слот без депозит бонус кодови. Stitt и Обединетите Keetoowah Бенд на Cherokee Индијанците во Оклахома и Kialegee Племенски Градот се ниту правно ниту корисно," рече Метју Морган, претседател на Оклахома Индиски Игри Асоцијација.

"Ние се согласуваме со јавниот Обвинител Мајк Ловец дека Gov. Кевин Stitt еднострано да влезат во нови игри договори со племенски народи го прекршува законот на државата," Морган додаде.

"За изминатата година, Gov рубин казино слот без депозит бонус кодови. Stitt постапки предизвикале непотребни судири, скапи судски постапки, и се потроши на државните ресурси." Stitt е адвокат, Филип Whaley, изјави Оклахома Врховниот Суд на оваа недела дека судот нема надлежност во превртување на игри compacts кои се веќе одобрени од страна на Внатрешни работи Оддел рубин слотови $100 без депозит бонус кодови 2021. "Тие се ефикасни сојузна compacts.Без оглед на она што овој суд не, тоа не може да отправи тоа.Можеби федералниот суд може," Whaley мислење. постои казино во албакерки ново мексико.