не Tesco шопинг слотови достапни

Рој на хеџ фондови се вели дека се борат за објективната страна на шпански игри гигант Cirsa Игри Корп во Текот на викендот, повеќе шпанските медиуми објавија дека неколку НАС хеџ фонд гиганти, вклучувајќи Доаѓањето Меѓународни, Аполон Глобален Менаџмент, Blackstone Група и Cerberus Capital Management беа сите кои душкаат околу Cirsa, Шпанија најголемиот казино и бинго сала оператор не tesco шопинг слотови достапни. Cirsa е мнозински сопственик, милијардер Мануел Lao Претстави, нека биде познат минатиот ноември дека тој би прислушувани финансиски советодавна фирма Lazard да им помогне на тежат неколку стратешки опции, вклучувајќи потенцијал иницијална јавна понуда, продажба на малцински удел во компанијата или целосно пренесување на сопственоста.Аналитичарите се предложи компанијата има проценка дека води надвор околу €2b.Ниту едно од средствата наведени во шпанските медиуми извештаи deigned да го коментира нивниот потенцијал интерес во Cirsa.Неидентификувани игри компании, наводно, така се прави обид клоци во Cirsa гуми. Lazard е потребна на сите заинтересирани страни да достават не-обврзувачки понуди во наредните недели.Гласини swirled минатиот ноември дека Cirsa беше размислуваат вратоврска-up со неговиот шпански ривал Codere, иако Codere е нов менаџмент разрешен од овие гласини, велејќи дека тие се повеќе фокусирани на righting Codere е floundering брод.Не е за ништо, но Blackstone подружница беше еден од приватната групи кои bailed надвор Codere неколку години нема соодветна правопис слотови pathfinder kingmaker. Cirsa генерира годишни приходи од околу €1.6 б и заработка од над €400m.Компанијата е најновиот квартален резултатите покажаа рекорден приход од €108m во три месеци што завршува на 30 септември не tesco испорака слотови достапни.
Во прилог на својата шпански казино и бинго бизнис, Cirsa се вклучени во велика БРИТАНИЈА bookmakers Ladbrokes на Sportium спорт на вложување заедничко вложување camrose казино часови на работа. Cirsa, исто така, има земјиште-базирани и онлајн работењето во повеќе латино-Американските пазари, вклучувајќи ги и Мексико, Панама (наскоро) Колумбија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.