Foxwoods одморалиште казино

АТЛАНТИК СИТИ, Н foxwoods одморалиште казино. — Атлантик Сити е топ-вршење казино ќе се префрлат на својот нов сопственик е играч награди програмата се следниот месец.На Borgata рече MGM Установи' "М живот" програма ќе го замени Мојот Borgata Награди на програмата за 7 јуни. CARSON ГРАД — сметка тоа ќе се создаде независен советник за Игри на Одбор за Контрола и Игри Комисија ќе го намали јавниот обвинител на буџет од речиси 1 милион долари во текот на следните две години, финансиски проекции покажуваат.Но, независен советник ќе чини околу $1,5 милиони, а фискалната забелешка за Собранието Бил 513 покажува.Заштеди од $473,000 една година јавниот обвинител на канцеларијата би резултат од елиминирање 3.5 позиции посветен на игри функции.За гејминг агенции, проценетите трошоци за ангажирање на независен советник изнесува $1.5 милиони евра во текот на две години.Цена проценки се $780,000 во првата година од буџетот и $752,000 во втората година.За Контрола Одбор, плата за независен советник е проценета на $132,000 годишно, плус бенефиции од скоро $35,000 покер турнир. Таму, исто така, ќе бидат две постар заменик-советник позиции и еден заменик-советник позиција.Игри на Комисијата трошоците ќе се покријат првенствено еден заменик-советник позиција foxwoods одморалиште казино телефонски број. AB513 беше воведен од страна на Assemblywoman Меги Карлтон, Д-Лас Вегас, по прашања беа поставени за една средба помеѓу јавниот Обвинител Адам Laxalt и Игри Одбор за Контрола Претседател A занишан ѕвона слот машина преземете. Синтез.На 2016 година состанок, кои Синтез прикриено да се евидентира, вклучени прашањето дали одборот треба да се вклучат во тужбата помеѓу Лас Вегас Песоци Корп и поранешен вработен.Расправа се одржа на сметка минатата недела пред Собранието Начини и Средства и Сенатот Финансии комисии занишан ѕвона слотови за androids.

Laxalt рече на сослушувањето дека во ниеден момент не тој притисок на Одбор за Контрола да интервенира во приватниот правен спор замав што грешниците казино чаши. Gov.Брајан Sandoval понеделник рече дека тој не поддржува независен советник за државата игри регулатори. Sandoval направени коментари на Рено телевизиски репортер по прес конференцијата со Економскиот Развој Орган на Западен Невада.Лас Вегас Преглед-Весник добиени снимка на Sandoval коментари парични магија казино breaux мост la.

"Тоа е важно да се имаат слух," Sandoval рече. "Тоа е важно за да се добие факти таму.Но сега, кога сите факти се таму, мислам дека секој сфаќа дека тоа е време да се движи.И како што реков, има зборува со регулаторите, тие се задоволни со застапеност тие се добива." Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson. парични магија казино houma la.