казино Yak Queretaro Bolsa де Trabajo

Неколку Рено, Невада казина уште очигледно план да отвори во четврток и покрај расфрлани насилство, грабежи, и вандализам овој викенд во градот како демонстрантите, ги налути од смртта на Џорџ Флојд, се сврте деструктивни.Првично, Црна Животи Прашање-спонзорирани демонстрација привлече 1.000 или повеќе демонстрантите да Рено да се покажат во врска со понеделникот смртта на невооружени, црн човек, додека во Минеаполис полициската постапка.Службеник Дерек Chauvin подоцна беше уапсен за ставање на неговото колено на Флојд вратот, и покрај апели од страна на Џорџ дека тој не може да дишат.Три други Минеаполис службеници на сцена не успеа да се интервенира.Смртта и прашања поврзани со доведе до протести на национално ниво, со многу вртење насилни.Лас Вегас видов 12 полицајци повредени петок вечер и 80 апсења од немири.Повеќе насилство се одржа во Лас Вегас во саботата.Протестите во Рено првично биле мирни во саботата.На крајот, тие го направија својот пат до градот полициски штабови, каде што имаше вандализам.Подоцна, демонстрантите ги прекршила на градското собрание.Пожарот бил поставен на комплексот.Солза гас се користи за да ги растера народот.Рено службени лица издадена задолжителна curfew за сабота навечер.Првично, тоа беше ограничен од центарот на градот.Подоцна тоа беше "проширена за да ги вклучи целиот град на Рено," според твит од Рено службеници.На Националната Гарда беше исто така се вика и во Рено за да помогне во одржување на редот и безбедноста.Тие ќе им помогне на локалната полиција.Сакам да го направи тоа јасно ние нема да се толерира никаква насилство за време на овој период," Рено Градоначалникот Хилари Schieve се вели во соопштението издадено во саботата вечер казино yak queretaro bolsa де trabajo. "Ние, исто така, ќе не осудат каква било незаконска активност ....Со безбедноста на ум, ние сме спроведување на задолжителна curfew оваа вечер." Градоначалникот додаде таа е "шокиран и длабоко тажни по смртта на Г-дин Флојд.Додека реакција на бес е разбирливо, верувам мирен протест и конструктивен разговор е на најдобар пат напред за нашиот голем град и народ." Доцна во саботата, Gov казино yak плаза сантијаго alameda.

Стив Sisolak активирана на Невада Националната Гарда на барање на Рено службеници.На Националната Гарда "ќе помогнат на локалната власт згради безбеден." Повикувајќи се на Националната Гарда, "Ова ќе им помогне на [на] Рено Полициска станица и други локални агенции за спроведување на законот се заштитат жителите и ги растера народот," градот, се вели во соопштението.Службениците исто така беа испратени на Рено од Невада Одделот за Јавна Безбедност Автопат Патрола, Истраги и Оган Маршал Поделби, на Washoe Каунти Шериф за Статистика, а Искрите Полициска станица.Џејсон Soto, Рено полицијата главен и дејствува град менаџер, додаде дека "за Жал, денес сме виделе активности на неколку засени што беше поинаку мирен ден на демонстрација.Јас зборувам за нашите целата полициска станица, кога велам дека сите ние сме длабоко вознемирени и тажни од она што се случи во Минеаполис," Soto се додава во соопштението бесплатни онлајн покер francais. "Ние се трошат стотици часа обука во текот на својата кариера за да се избегнат такви активности, и да се одржи доверба со сите наши граѓани.Постојат моменти кога оние од нас во органите за спроведување на законот мора да ги признае и да биде критична неправедни постапки од страна на оние кои се дадени крајната апсење орган." Како на саботата вечер, немаше извештаи на штета на Рено е многу казина.Многу од нив се во центарот на градот, на местото каде што насилството избувна во сабота.Минатата недела, Peppermill Resort Hotel и на Атлантис Casino Resort Spa објави што ќе се отвори на 4 јуни бесплатни онлајн мултиплеер покер. И двете својства ќе се обезбеди ограничен операции кога вратите се отворени за играчи.На места се работи за да се обезбеди голем број на безбедноста и санитарни надградби ќе биде подготвен по reopening.На Атлантис беше тестирање на своите вработени, минатата недела за да се осигура дека тие не се COVID-19, според Рено Весник-Весник.На Атлантис ќе го ограничи бројот на играчи дозволен за игри на подот на една половина од оние кои што се одобрени од страна на оган и изградба на кодови.Работниците и посетителите мора да имаат температура проверени пред да влезат во местото на одржување.И двете места беа затворени во Март од страна на coronavirus ризик.Невада Gov. Стив Sisolak има дадено на државата казина зелено светло за да почне reopening во четвртокот ако тие имаат соодветни безбедносни и здравствени мерки на претпазливост во место.Исто така, во Рено, Сребро Наследство Одморалиште Казино, Циркус Циркус Казино, Големиот Сиера Казино, и Eldorado Одморалиште Казино се, исто така, планира да отвори јуни 4, според својствата' веб-сајтови.Во близина, на Западниот Село Ин & Казино, кој се наоѓа во Искри, исто така, е закажана за повторно отворање на јуни 4, според Весник-Весник.Паркинг гаража не може да се можеби поддршка на сите паркинг потребни за 500plus единици...каде што ќе се посвети на потребните паркинг?.