бесплатни онлајн покер Francais

Номинациите се вее во оваа година SBC Награди, спонзорирана од страна ОПТИМА, кој ќе се одржи во вторник на 5 декември во одлична Артилерија Градина во централен Лондон.На четвртото издание на овој настан, со цел да се препознае совршеност низ спортско обложување индустрија, ќе бидат ориентирани кон целиот презентација на 11 Оператор/Филијалата награди и 17 Снабдувач награди.Процесот на определување на награда на победниците е добро во тек со номинацијата фаза поставите за да ја затворите во петокот на 29 септември.Како краен рок се движи поблиску, сите компании во потрага да се одржи себеси во трчање за една или повеќе од 28 награди биле охрабрени да дејствува сега со поднесување на своите номинации ТУКА.Операторот/Филијалата Награди, тогаш ќе се стави на гласање помеѓу секој кој присуствуваше оваа година Обложување на Фудбалски и Обложување на Спортски конференции, додека номинирани за Снабдувач Награди ќе бидат внимателно се оценува од страна на рака бере панел на експерти.На драги судејќи панел во #sbcawards2017 веќе вклучува Џејмс Вудс, Раководител на Извршување на Маркетинг за bet365, BetBright извршен ДИРЕКТОР Марко Brennan и Маркос Oliveira, Главен Партнер Службеник за Умен Рекламирање Група, со повеќе дополнувања да биде потврден во следните неколку недели.Јаков Лопез Curciel, извршен ДИРЕКТОР за насловот спонзор ОПТИМА", коментира: "јас сум многу горд да биде насловот спонзор за SBC Награди 2017 бесплатни онлајн покер francais.
Настанот доаѓа како големо време, како што се слави на отворање на прозорец за нова онлајн лиценца апликации во Шпанија, која ќе овозможи нови онлајн оператори за работа со ОПТИМА да се добие пристап до пазарот.Ова е нешто што многу нетрпение да слават со целата гејминг индустријата." Во меѓувреме, SBC повторно ќе биде признавање на оние кои дале голем придонес за индустрија со inducting три нови членови во SBC Спортски Обложувања Салата на Славните дека веќе вклучува Sportradar е Карстен Koerl, FSB Технологија Марк Blandford и Хауард Chisholm, долгорочните генерален Директор на Chisholm Bookmakers бесплатни онлајн мултиплеер покер. Blandford рече: "со Оглед на тоа дека многу елементи на спортско обложување синџирот доаѓаат предвид за оваа церемонијата на доделување награди, јас бев крајно почестени да биде призната за мојот придонес на индустријата.Јас сум во потрага напред за да присуствуваат на Артилерија Градини на 5 декември да добредојдовте на најновите дополнувања на SBC Спортски Обложувања Салата на Славните и да го прослават со награда за победниците 2017." ● Да доставува номинации, ве молиме посетете ТУКА ● Некој што сака да резервирате маса за да го прослават извонредна година за спортско обложување индустрија, е-пошта [email protected] за повеќе информации бесплатни онлајн покер игра. ● Да се распрашува за можности за спонзорирање на настанот, ве молиме, контактирајте ни на [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни онлајн покер jeux.fr.