видови на покер како Texas Holdem

Успева основач на одговорни коцкање стандарди телото на Поранешниот Онлајн Датира Асоцијација (ODA) главен Џорџ Kidd ќе ја преземе улогата на главен извршен директор на Senet Група, велика БРИТАНИЈА-базирани независни одговорен коцкање индустрија тело видови на покер како texas holdem. Kidd во моментов работи како претседател и Главен Комесар на Директен Маркетинг Комисијата, претседавачот на Изборот Услуга Работна Група – велика БРИТАНИЈА прибирање Средства Регулатор и е член на советот и не-извршен директор на Советот за Лиценциран Conveyancers.Тој поминал три години како главен извршен директор од велика БРИТАНИЈА трговска асоцијација за онлајн датира од пред неговото именување од страна на Senet Група, пред кои тој служеше како главен извршен директор на PhonepayPlus/ICSTIS за речиси 9 години.Неговата разновидна индустрија искуство има корени во Владата, како тој помина низ пет години, како и Заменик Директорот на Подобра Регулатива/Equalities Поделби во Кабинетот Канцеларија и како Британски Конзул во Чикаго видови на покер машини во австралија. Kidd презема позицијата од основачот на Senet Група Рон Finlay кој поднесе оставка во април оваа година."Сега се чувствува како времето за некој нов да го земе [Senet Групата] за следниот чекор на патувањето.Посакувам Senet и тим и со нетрпение очекуваме да се видиме тоа расте и понатаму," Finlay рече во тоа време.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година видови на онлајн слот машини. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] видови на онлајн покер турнири.