покер чипови вредност 4 бои

Еден човек му се одржа во сабота на обид за убиство наплаќаат по тој наводно снимен хотел гостин во Калифорнија Ридови Казино и Одморалиште, според локалните вести, извештаи.Жртвата претрпе неживотно threating повреди.Џон Матеј Правда, жител на Chico, кој се наоѓа во близина, беше уапсен и подоцна беше поставена во Tehama Каунти Затвор.Правда, исто така, беше обвинет дека престапник во поседување на огнено оружје, објави KHSL, една локална ТВ станица.Кауција беше поставена во $515,000, се вели во извештајот.Правдата беше престојуваат во Ложата на Ридови Казино.Тој, наводно, отпуштен ниту еден истрел што отиде низ вратата на блискиот соба, во извештајот се додава.Куршум повредени човекот кој беше во внатрешноста на собата.Повреди се верува дека се релативно мали, врз основа на првичните новински извештаи.Полицијата рече дека тие запленети пиштол од Правдата е хотелска соба.На Tehama Каунти Шериф Канцеларија приведени Правда во саботата наутро.Казино, хотел и голф — се наоѓа на племенски игри имот во близина на Corning — беа ставени на непосредна заклучување како безбедносна мерка, казино на службени лица, рече и KHSL пријавени.Во соопштението, Стив Neely, казино е генерален менаџер, рече објекти ќе се отвори постепено.Како од 4:44 pm сабота, казино повторил, на ТВ станицата се додаде покер чипови вредност 4 бои. Paskenta Бенд на Nomlaki Индијанци племенски Претседател Андреј "Dru" Alejandre се заблагодари на полицијата кои одговорија на казино, која е во сопственост и управувани од страна на племето покер чипови се користат во казина.

"Ние би сакале да ги прошират нашата благодарност и благодарноста на Corning Полициска станица, Калифорнија Highway Patrol, и локалниот шериф одделот за нивната брза реакција и справување со оваа ситуација," Alejandre беше цитиран од страна на Црвениот Блеф Дневни Вести, локален весник.Минатата година, тројца поранешни функционери на Paskenta Бенд на Nomlaki Индијанци pleaded виновен за проневера на $6 милиони евра од Ридови Казино.Поранешниот ФБИ службеник Јован Крозби, неговата мајка Прица Крозби, и нејзината сестра, Лесли Lohse, биле опишани како случува "12-годишно запленување треска" со казино е каса, според наводите во 69-смета обвинението објавен во 2017 отклучување перк слот во вештина дрво. Тие се користат парите на чартер приватни авиони, одат на Светското првенство, и да се купи луксузен автомобил и скапоцени метали, на Сакраменто Пчела пријавени.Трите обвинети беа закажани да не се биде осуден од страна на НАС, Окружниот Судија Морисон Англија Jr отклучување средно лидер слот расте замокот. почетокот на оваа година.Тоа не беше веднаш знае што нивните реченици се или ќе бидат.На друго место, казина низ државата се гледа престрелки и други насилни злосторства неодамна на нивните својства.На Лас Вегас Лента, полицијата го обвинија многу на uptick во последниве насилен криминал на банди и надвор од државата посетители.Во одговор, Метро полицијата и Кларк Каунти Шериф Џо Lombardo се приклучи со другите агенции за спроведување на законот во засили спроведување заедно Лента и во други области популарна кај туристите.Тоа има постигнато одреден напредок, полицијата мора рече. отклучување на руна слотови судбина 2.