отклучување на руна слот судбина 2

Предложениот договор што е поставена да се види Американски казино оператор Цезар Entertainment Corporation спои со помали колега, Eldorado Установи Вклучени, наводно, донесе значајна пречка вчера со тоа што се одобрени од страна на регулаторите во западната држава Невада.Според среда извештај од Асошиетед Прес вести услуга објавени од страна на MarketWatch.com, на планирани $17.3 милијарди аранжман беше санкциониран од страна на Федералната Комисија за Трговија крајот на минатиот месец, по претходно има доби поздрав од игри на регулаторите во сад на Ајова, Луизијана, Илиноис и Пенсилванија.Завршени алијансата би наводно се создаде најголемата светска еден казино оператор со над 50 својства, иако се уште се чека аналогно дала согласност од функционери во Индијана и Њу Џерси.Голема прегледи: извештајот од Асошиетед Прес детални дека Невада Игри Одбор за Контрола и Невада Игри Комисија едногласно го одобри наменети настан во средата по крајот на сослушувањата во кои претставници покренати прашања кои се однесуваат на прашања како што се различни како вработен задржување и последиците поврзани со неуспех.Доаѓа концентрација: Рено-со седиште Eldorado Установи Вклучени во моментов е одговорен за пет места во Невада, вклучувајќи Циркус Циркус Рено Хотел и Казино и предводник Eldorado Одморалиште Казино.Фирмата е Главен Извршен Директор, Томас Reeg, наводно, изјави регулатори во "Сребро Држава" која во комбинација за лице не е наменета да биде "новиот Цезар" што ќе се пред се 'се фокусираат на домашните игри' отклучување на руна слот судбина 2.

Reeg, наводно, изјавил.. отклучување остаток слот граничниот 3. "Ние мислиме дека она што ние сме добри во е преземање на постојните својства, оптимизирање на нивното работење, градење на одговорни структурата на капиталот и возење вредност за сите наши корисници." Цела потези: За својот дел и Лас Вегас-врз основа на Цезар Entertainment Corporation работи игри операции во Невада места како што се импресивни Цезар Палас во Лас Вегас и Bally е Лас Вегас иако неодамна беше должен да vacate својата Harrah ' s Рено сопственост поради анти-конкуренција грижи поврзани со предвидува спојување.Исклучителни одобрување: Стивен Коен од Невада Игри Комисија, наводно congratulated двата оператори на нивната способност "да го добиете овој договор направено во оваа економска клима' додека Невада Игри Одбор за Контрола е Тери Џонсон се вели да го предвиде дека " не постои разумна веројатност на успех врз основа на она што сме го слушнале досега.' казино во гоа во близина на мене.