е пет на еден вид на покер рака

Реките Казино и да се Впуштат во Schenectady, New York Државата, распространети отвори своите врати за throngs на среда, точно една недела по отворањето на Дел Лаго Одморалиште, во Seneca Каунти, 200 километри на запад.Развиена од страна на Раш Улица Игри и Galesi Група, новиот $330 милиони сопственост може да се пофали до 50.000 квадратни метри игри кат, со 1,150 слот машини, 67 игри маси, на покер соба, како и од 10.000 квадратни метри настан центар и повеќе ресторани и барови.Северот на државата се учи на резултатите од 2013 глас да го овласти лиценцирање на комерцијални казина.Во 2014 четири лиценци беа создадени во четири одделни региони, со првото казино, Tioga Падови, отворање во почетокот на декември, во близина на границата со Пенсилванија.На финалниот развој, Montreign Одморалиште и Казино во Catskills, се очекува да биде подготвен во годината е време.Казина се централен на Гувернерот Ендрју Cuomo план за ревитализирање на економиите на северот на државата области кои страдале од губење на виталните индустрии во текот на изминатите децении.Реките Schenectady е изграден на поранешниот сајтот на Американската Локомотива Co., подобро познат како Alco, која беше формирана и со седиште во градот се додека не престана тргување во 1969 година. Alco и General Electric некогаш беа главните работодавачите во градот, со 45,000 работници во својот врв, во време кога Schenectady беше голем производство центар.Казино има создадено околу 1,000 работни места, со 200 повеќе да се додаде кога 165-соба хотел се отвора во текот на летото.Реките Казино е круна скапоцен камен на поголеми Mohawk Харбор проект, која планира да се донесе домување, бизниси и други туристички атракции на поранешниот загадени Alco индустриски сајт е пет на еден вид на покер рака. "Schenectady себе ќе се врати", рече Cuomo, кој се обрати на народот на церемонијата на отворањето, како што беше направено една недела претходно Del Лаго одморалиште е прст езера казино игри се отвори. "Тоа навистина е неверојатно што се случува канадскиот казино слободен врти без депозит. "Ние ќе се зборува за овој проект понекогаш и јас ќе кажат 'Тоа е само премногу голема, само премногу неверојатно, дека нешто оваа голема и оваа моќна требаше да се случи,'", додаде тој канадскиот казино без депозит бонус. "Но тоа не.На сон се оствари; визијата се сврте кон реалноста." Казино е само на 100 милји од MGM Спрингфилд, на $950 милиони интегрирани одморалиште во моментов во изградба во Масачусетс и се очекува да се отвори во 2018 канадскиот казино без депозит бонус кодови. И програмерите да се рече дека, сепак, дека тие не се гледаме едни со други како директна конкуренција.Всушност, и покрај поплава на нови казина планирани за соседните држави, Schenectady останува релативно добро поставени во однос на конкуренцијата.На Saratoga Извори racecourse, 25 милји далеку, нуди ограничена игри, додека најблиската оперативни казино е Пресвртна Камен Одморалиште и Казино во Верона, повторно, околу 100 километри..