слот машини кои го погоди повеќето

Висок 5 Игри тврди неплатени авторски права кои произлегуваат од коцкање карактеристики се користи на 81 игри тешка правна битка е обликувањето нагоре во Чикаго суд оваа недела по поднесување на случај во која Њу Џерси-базирани игри инвеститорот Висок 5 Игри тврди дека Меѓународните Игра Технологија повредени бројни услови на лиценцирање договор и не успеа да се плати на компанијата авторски права на 81 различни игра наслови.Судските документи укажуваат на тоа дека IGT користи лиценциран игра карактеристики договорена во 2012 на некои од неговите слот машини, но не успеа да ја плати потребната авторските права.Некои слотови вклучени се идентификувани како Star Wars, Elvis, Сексот и Градот и Ghostbusters.Тврдењето од страна на Високи 5 забележува дека договорот оттогаш е прекинат, но дека IGT не успеа да направи плаќање се согласи да, не успеа да престане дистрибуцијата на одредени игри, и има "...не успеа да се откаже, да се откажете или да ја доделите на Висока 5 Игри одредена марка поднесоци."IGT исто така е обвинет за користење на навредливите игри, како дел од социјалниот игри subsidary DoubleDown Казино нуди.Пријде од страна на медиумите како дел на право на одговор на понудата, се IGT одби да коментира на основа на тоа прашање е сега предмет на судски спор.Висок 5 побара судот за надомест на штета, и цел кои се IGT престане со користење на игри што содржат Висок 5 карактеристики.Документите табелата комерцијална историја меѓу двете компании што оди назад во 2003, кога лиценцирање договор за првпат беше потпишан.Ова беше проширена и во 2008 година, со голем број на IGT најпопуларните места произведени со Висока 5, вклучувајќи Златна Божица, DaVinci Дијаманти и Мачки.Во 2011 година, договорот за лиценца што дојде до близок и двете компании се најдоа во несогласување преку игра дистрибуција.Висок 5 сега тврди дека со цел да се избегнат казните под 2008 договор, IGT преговараат нов договор за повеќе од една година, и ова беше потпишан во 2012 година и претставува основа за тековната тврдења против IGT слот машини кои го погоди повеќето. IGT во моментов е во завршна фаза на завршување на спојување договор со GTech, која ќе ја видите во комбинација компании оди напред под главно IGT брендирање (види го претходниот InfoPowa извештаи).Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година покер раце листа texas holdem.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] покер раце најмногу шанси да победи.