Margaritaville Casino Resort Bossier град

Склучен да ја испорача Genii е 130+ казино игри портфолио Онлајн игри технологија на услуги Genii најави договор да се интегрираат своето долгогодишно портфолио на казино игри да Altenar е целосно управувана игри решение.Договорот го подобрува Altenar мобилен и десктоп казино нуди со Genii портфолиото на над 130 игри, headlined со нов Спин 16 палета на производи margaritaville casino resort bossier град. Altenar специјализирана во sportsbook со своите BetInAction Sportsbook софтвер, но исто така, обезбедува казино и тргување платформа решенија.Договорот е трета успех во последниве недели за Genii, кој најави партнерство со онлајн игри платформа услуги Tain и iForium меѓу другото, претходно овој месец (види го претходниот InfoPowa извештаи) margaritaville одморалиште и казино shreveport луизијана. Dinos Stranomitis, директор на Altenar, коментира вторник: "Altenar е договор со Genii ќе го отклучите богатство на нови казино содржина за оператори за користење на нашата платформа."Genii игри се поддржани на Windows, Apple и Android платформите и се достапни на десктоп, таблет, мобилни и терминали.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година margaritaville одморалиште и казино луизијана. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] дали дилер победи врски во blackjack.