победникот победник пилешко вечера коцкање

Еден ден по објавувањето на неговата оставка како Potawatomi Казино извршен ДИРЕКТОР и генерален менаџер, Rodney Фергусон и официјално слета неговата следна улога.Тоа е оној кој ќе го однесе дома.Долго време игри на среќа извршен ќе стане извршен заменик претседател на игри и да се впуштат операции за планираните Норфолк Одморалиште и Казино во Вирџинија.Тоа е во согласност со порака испратена четврток од Pamunkey Индискиот Племенски Игри Орган.Покрај одржувањето на вишото раководство позиција за казино, тој исто така ќе се одржи слична позиција за власт во целина.Тој официјално започнува во нова позиција за април 12 победникот победник пилешко вечера коцкање. Органот рече Фергусон носи длабок и мулти-фацетирани познавање на индустријата за игри на организацијата.Позицијата со Pamunkey власт исто така ќе го врати дома, за неговата родна Вирџинија.Кога почнавме нашите национални за пребарување, ние не знаеја дека патот за оваа важна позиција ќе не води право назад во Хамптон Патишта", рече Роберт Греј, Pamunkey Индискиот Племе шефот вели во соопштението.
"Тој ги разбира бизнис и тој го сфаќа заедницата.Не можевме да се најде подобра комбинација од талент и интегритет." Фергусон има повеќе од 30 години искуство во индустријата за игри, со почеток во Атлантик Сити назад во 1980-тите. Pamunkey службеници се очекува да се пробие земјата во пролет, со планови за тоа да се отвори на крајот на 2022. На 500 милиони долари одморалиште ќе вклучува 300-соба хотел.Тоа ќе функција такви погодности како забавен центар, спа, базен, и неколку ресторани.Тоа се очекува да се вработат околу 2,500. Покрај тоа, програмерите да се постави цел на вработување 90 проценти од работниците од Норфолк област.Тие, исто така, ќе се обиде да ангажира половина на работна сила од малцински популации.Во средата, Фергусон најави своето заминување од Potawatomi казино.Неговиот последен ден во Милвоки.со местото е 7 април победникот победник пилешко вечера blackjack. Во медиумите, Шумски Каунти Potawatomi кредитираат Фергусон за помага да се прошири казино хотелот.Тој, исто така, оркестрирано како заедниците напори како и спонзорирање на Милвоки.со streetcar иницијатива, и се чуваат во казино бизнис оперативна во текот на пандемија. "Со помош на многу големи членовите на тимот, ние сме постигнато многу во текот на последните неколку години.Јас сигурно ќе пропуштите многу прекрасни луѓе имав задоволство на работа со Potawatomi и во текот на заедницата," Фергусон вели во соопштението.Пред преземањето на извршен ДИРЕКТОР позиција во 2017, Фергусон служел како свој COO од 2016 до 2017 победникот победник пилешко вечера покер. Тој, исто така, беше CFO од 2013 до 2015 година. На Potawatomi план за пребарување за својата следна главен извршен директор/генерален менаџер.Додека Pamunkey племе работи на својот прв казино во Норфолк, тие имаат свои очи сет за добивање на втор еден во заедницата, како и.Племето е еден од неколкуте субјекти што се борат за потенцијален лиценца во Ричмонд.Гласачите во Вирџинија на престолнината ќе одлучи во ноември дали да се дозволи казино игри.Еден од Pamunkey клучните продажба поени е неговата луѓе имаат историја датира илјадници години во областа.Тоа е предлагање на $350 милиони одморалиште со high-end 300-соба хотел, скок базен, луксузни спа, и двете high-end и повик за јадење места.Племето очекува казино да се создаде повеќе од 1,900 работни места, и дава $650 милиони економското влијание на заедницата.Конкуренцијата е беспомошна за лиценца.Другите се борат за тоа вклучува Bally е, градско, во врска со Колонијалната Падови, Златна Грутка, и Cordish Компании победникот победник пилешко вечера казино. Cordish службеници веќе се поднесе тужба против Норфолк, тврдејќи градот лидери прекршил договорот што го даде и ексклузивните права да се развие казино.